8 راه آسان برای کاهش ضایعات مواد غذایی


چگونه ضایعات مواد غذایی را کاهش دهیم. آیا از دور ریختن این همه غذا خسته شده اید؟ نمی دانید آیا راه هایی برای استفاده از سطل زباله وجود دارد؟ در اینجا چند راه حل فوق العاده ساده برای کاهش ضایعات مواد غذایی در خانه آورده شده است.

کاهش ضایعات غذایی نه تنها برای بودجه شما مفید است. همچنین با کمک کمتر به زباله های دفن زباله ، به این سیاره کمک می کند. پیاده سازی چند روش جدید در آشپزخانه شما می تواند در هزینه شما صرفه جویی کرده و ضایعات غذا را کاهش دهد.

آمار ضایعات مواد غذایی

تقریباً یک سوم تمام غذاهای تولید شده در جهان سالانه مصرف می شود. EPA تخمین می زند که در سال 2018 ، تقریباً 70 درصد غذای مصرفی مستقیماً به محل دفن زباله یا تاسیسات سوزاندن می رفت.

ضایعات غذایی بیشتر در کشورهای ثروتمند مانند ایالات متحده رایج است. این به طور خاص به غذایی اشاره می کند که به انتهای زنجیره غذایی – خانه های ما – می رسد و هنوز خورده نمی شود.

برخی منابع تخمین می زنند که بسیاری از خانواده های آمریکایی تا 40 درصد غذای خریداری شده خود را دور می ریزند. 40 درصد!

اگر در مورد میزان مصرف غذا در خانه خود فکر می کنید ، نگران نباشید – با چند عمل ساده می توانید میزان مصرف غذای خود را بدون استفاده به سطل زباله کاهش دهید.

8 نکته برای کاهش ضایعات مواد غذایی

آیا آماده اجرای برخی از شیوه های پیشگیری از ضایعات غذایی در خانه خود هستید؟ در اینجا چند ایده فوق العاده ساده وجود دارد!

1. ذخیره سازی مناسب محصول را تمرین کنید

یکی از بزرگترین دلایلی که ما اینقدر غذا مصرف می کنیم این است که محصولات تازه اغلب سریعتر از آنچه ما مصرف می کنیم خراب می شوند. با کمی مراقبت از قبل می توانید عمر مفید را افزایش دهید. نگهداری محصولات به روشی که به طراوت بیشتر آنها کمک می کند می تواند از پژمردگی ، نرم شدن و نفخ زودرس جلوگیری کند.

پست من را بخوانید نحوه نگهداری صحیح محصولات >>

2. برنامه غذایی

غذا اغلب هدر می رود زیرا ما بیش از آنچه که واقعاً خرید می کنیم می خریم یا برنامه ای برای استفاده از آنچه می خرید نداریم. تهیه لیست کارها برای صرفه جویی در بودجه بسیار عالی است ، اما دانستن اینکه در طول هفته از همه چیز برای چه چیزی استفاده می شود نیز می تواند از اتلاف غذا جلوگیری کند.

3. از توت فرنگی کامل استفاده کنید

ساقه و برگ توت فرنگی سبز خوراکی است! می توانید کل توت را خرد کرده و در سالاد استفاده کنید. من همچنین دوست دارم کل توت ، ساقه و غیره را در اسموتی بریزم.

4. از غذاساز برای پودر کردن سبزیجات سفت مانند سالاد استفاده کنید

به دلیل سفت بودن ساقه آن ، خوردن آن برای برخی افراد می تواند مشکل باشد. اگرچه می توانید آن را ماساژ دهید تا برای سالاد نرم تر شود ، اما اخیراً روش دیگری را کشف کردم. کل برگ ، ساقه و … را در غذاساز بریزید و آن را پودر کنید. این به طور طبیعی آن را نرم می کند و آن را به یک ترکیب عالی برای سالاد با بافت های مختلف تبدیل می کند. فقط زیاد ضربان نکنید وگرنه پوره لپه خواهید داشت ؛)

5. سبزیجات چغندر را سرخ کنید

چغندر فوق العاده سالم است و به خوبی پخته می شود ، در سالاد و حتی در اسموتی ها. اما با همه سبزها چه می کنید؟ آنها را ذخیره کن! سبزی چغندر نیز سرشار از مواد مغذی است. آنها را خرد کرده و روی اجاق گاز با کمی روغن زیتون ، سیر ، پیاز ، پوره گوجه فرنگی ، نمک و فلفل بپزید.

6. انتهای آن را بریزید ، پوست بگیرید و در آب خود بکنید

محصولات تازه راهی ظریف برای افزودن طعم های طبیعی به آب شما هستند. اگر به دنبال تغییر شرایط هستید ، افزودن پوست و انتهای میوه و سبزیجات می تواند به شما کمک کند. به علاوه ، از ناپدید شدن این موارد بدون استفاده جلوگیری می کند. برخی از آنها که خوب کار می کنند شامل انواع توت ها ، پوست مرکبات ، دانه های خیار و گیاهان پژمرده است.

7. برای تهیه سوپ مانده سبزیجات را جمع کنید

از ضایعات سبزیجاتی مانند پوست ، ساقه ، قسمت بالا و انتهای آن می توانید برای تهیه سوپ آشپزی و به عنوان سوپ استفاده کنید. آنها را روی اجاق گاز روغن زیتون بپزید ، آب اضافه کنید و بپزید. سپس مواد جامد را تخلیه کنید.

8. ته قهوه را ذخیره کنید

اگر شما هم مانند من قهوه را دوست دارید ، احتمالاً شما اصول اولیه را در اختیار دارید. جالب ترین چیز این است که تفاله قهوه سرشار از مواد مغذی مانند فسفر ، پتاسیم و نیتروژن است. این آنها را به یک کود گیاهی عالی برای افرادی که انگشت شست سبز دارند تبدیل می کند. جالب اینجاست که یک مطالعه نشان داد که قهوه پشه ها را دفع می کند. بدیهی است که می توانید تفاله خشک قهوه را در بشقاب ها یا فنجان های قدیمی قرار دهید و آنها را مانند بخور بسوزانید تا آفات را از ایوان خود دور نگه دارید.

اگر متوجه شده اید که بیش از آنچه می خواهید غذا دور می اندازید ، برخی از این روشهای ساده کاهش ضایعات غذایی را امتحان کنید. حتی می توانید روشهای جدیدی برای لذت بردن از محصولات خود بیابید!

وزن: آیا هیچکدام از این نکات را برای کاهش ضایعات غذایی در خانه خود امتحان کرده اید؟ چند روش ساده که پیاده می کنید چیست؟

برای نکات ساده تر و کاربردی تر در مورد غذا و شیوه زندگی ، به این موارد توجه کنید:

– ویتنی

اگر از این اعلام فوق العاده هستید ، برای گرفتن عکس و تگ #WITSKITCH مراقب باشید – من می خواهم ببینم!

دیدگاهتان را بنویسید