پیاده‌روی جاماندگان اربعین به سمت گلستان شهدای اصفهان – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانحجت‌الاسلام حسن بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به برگزاری پیاده‌روی اربعین از منازل تا گلستان شهدای اصفهان، اظهار داشت: روز اربعین در شهر اصفهان از نماز صبح تا مغرب و عشا حرکت خود جوش مردمی از منازل تا گلستان شهدا برای جاماندگان اربعین برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: این پیاده‌روی خانوادگی اغلب با همراهی مساجد محله رخ می‌دهد و امام جماعت و روحانیون برای ترویج معرفت حسینی در بین مردم حضور دارند و پایگاه‌های بسیج نیز برنامه‌هایی را تدارک دیده‌اند.

مسئول تشکل‌های دینی اداره کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان خاطر نشان کرد: ایستگاه‌های صلواتی و موکب‌هایی در بین راه برای تداعی پیاده‌روی مسیر نجف تا کربلا به عاشقان اباعبدالله خدمت‌رسانی می‌کنند.

وی با بیان اینکه برنامه‌های شاخص در گلستان شهدا برقرار می‌شود، گفت: عزاداری، مداحی و قرائت زیارت عاشور در گلستان شهدا به صورت ویژه برگزار می‌شود و طبق برنامه هرساله احتمال سخنرانی آیت الله مهدوی وجود دارد.

حجت‌الاسلام بابایی گفت: در شهرستان‌های استان اصفهان نیز هم تجمع‌هایی از قبیل پیاده روی حرم تا حرم و اجتماع اربعین در امامزاده‌ها و گلزار شهدا برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید