مراجعه ۶۳ نفر با علائم مشکوک کرونا به بیمارستان‌های استان سمنان – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، ستاد مقابله با کرونا بر اساس آمارهای احصا شده از دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود اعلام کرد طی بازه زمانی ۲۴ ساعت منتهی به شامگاه سه‌شنبه ۶۳ نفر در سراسر استان سمنان با علائم مشکوک به کرونا به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها مراجعه کردند که نسبت به روزهای قبل کاهش را نشان می‌دهد.

تعداد مراجعان با علائم کرونایی بالاخره به زیر ۷۰ نفر رسید که این خبر خوبی برای استان سمنان است هر چند مسئولان هشدار می‌دهند که نباید عادی انگاری کرد.

از این تعداد مراجعه چهار تست کرونا، مثبت اعلام شده که نسبت به ابتدای هفته کمتر است و اما متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته یک بیمار کرونایی در استان سمنان جان خود را از دست داده که نشان می‌دهد این بیماری همچنان قربانی می‌گیرد.

در این بازه زمانی همچنین یک نفر بستری شد. تعداد مبتلایان به کرونا در استان سمنان طی ۲۴ ساعت اخیر نسبت به هفته قبل کاهش نسبی داشته است انگاری کرد.

هم اکنون چهار نفر در بخش آب سی یو یا همان مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند که نسبت به هفته گذشته تغییری نکرده است.

استان سمنان دارای دو دانشگاه علوم پزشکی در سمنان و شاهرود است لذا آمار بیماری کرونا در این استان تلفیقی از آمار احصایی این دو دانشگاه محسوب می‌شود. همچنین واکسیناسیون دز چهارم و تکمیل سه دز اول بزرگترین درخواست مسئولان از مردم استان سمنان برای مقابله با کرونا در کنار رعایت فاصله گذاری و استفاده از ماسک است.

رنگ بندی جدید کرونایی نشان می‌دهد که وضعیت به جز سرخه و آرادان در دیگر نقاط استان سمنان به سمت تثبیت شدن می‌رود. هم اکنون شهرستان‌های شاهرود، میامی، دامغان، گرمسار و مهدی شهر در وضعیت زرد کرونایی هستند و سمنان آبی است.

شهرستان‌های سمنان، گرمسار، میامی و مهدی‌شهر در وضعیت زرد هستند اما این به معنای تمام شدن کرونا و سهل انگاری و عادی انگاری در ارتباط با رعایت بهداشت، ماسک، فاصله گذاری و… نیست.

دیدگاهتان را بنویسید