متخصص تغذیه || چگونه یک متخصص تغذیه با توصیه خود شیوه زندگی سالم را به ما می آموزد؟


متخصص تغذیه متخصص در استفاده از غذا و تغذیه برای ارتقاء سلامت و مدیریت بیماری ها. این متخصصان به افراد توصیه می کنند برای داشتن یک سبک زندگی سالم یا دستیابی به یک هدف خاص از سلامتی چه بخورند. اکثر متخصصان تغذیه در بیمارستان ها ، خانه های سالمندان ، مراکز مراقبت طولانی مدت یا اقدامات پزشکی کار می کنند.

در حالی که تغذیه یک حوزه تخصصی با طیف گسترده ای از کاربردها در دنیای واقعی است ، دو حوزه اصلی تمرکز وجود دارد که متخصصان تغذیه را با عموم مردم مرتبط می کند.

این متخصص اغلب به عنوان بخشی از یک تیم مراقبت های بهداشتی چند رشته ای که شامل پزشکان ، مددکاران اجتماعی ، پرستاران و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی در خانه است ، کار می کند. یک متخصص تغذیه می تواند درمان را برای همه چیز بهینه کند حساسیت و عدم تحمل غذایی و اختلالات اشتها از اختلالات گوارشی و مشکلات وزن گرفته تا کمک کند.

همین حالا با پزشک خود مشاوره آنلاین بگیرید

در این زمینه ، متخصصان تغذیه معمولاً موارد زیر را انجام می دهند:

 • ارزیابی نیازهای تغذیه ای و بهداشتی بیماران و مراجعه کنندگان
 • توصیه به بیماران در مورد مشکلات غذایی و عادات غذایی مناسب
 • تعیین برنامه های غذایی و تغذیه بر اساس ترجیحات و بودجه مشتری
 • اثرات برنامه های رژیم غذایی را ارزیابی کرده و در صورت نیاز آنها را تغییر دهید

تخصص تغذیه

متخصص تغذیه کیست؟ | دکتر

برخی از متخصصان تغذیه در برخی زمینه ها آموزش های لازم را می بینند و توجه خود را متمرکز می کنند. تخصص در تغذیه نیاز به آموزش و دانش اضافی دارد. برخی از تخصص های تغذیه فوق عبارتند از:

متخصص تغذیه ورزشی. ورزشکاران فعال و بزرگسالان از متخصصان ورزشی برای افزایش عملکرد ورزشی خود راهنمایی می گیرند. متخصصان تغذیه ورزشی به طور فزاینده ای در حال توسعه برنامه های تغذیه و مایعات برای ورزشکاران یا تیم ها هستند.

متخصص تغذیه کودکان. این متخصصان برای ارتقاء سلامت تغذیه مناسب نوزادان ، کودکان و نوجوانان تلاش می کنند.

متخصص تغذیه در علم پیری. این متخصصان برای بهبود کیفیت زندگی و سلامت سالمندان ، استراتژی های م eatingثر تغذیه ایمن را طراحی ، اجرا و مدیریت می کنند. در زمانی که تغذیه به طور فزاینده ای به عنوان یکی از اجزای ضروری پیری سالم و مدیریت بیماری ها شناخته می شود ، این متخصصان دارای تخصص اولیه برای افراد مسن هستند.

متخصص تغذیه کلیه یا نفرولوژیست. رژیم درمانی در بیماران مبتلا به بیماری مزمن کلیوی CKD برای افرادی که از نیازهای تغذیه ای تخصصی برای ارزیابی و انجام درمان تغذیه پزشکی شخصی (MNT) برای افراد مبتلا به بیماری کلیوی آگاه هستند ، حیاتی و ضروری است. طبق گزارش موسسه ملی دیابت و بیماری های دستگاه گوارش ، MNT این می تواند پیشرفت بیماری مزمن کلیه ، از عوارضی مانند سوء تغذیه پیشگیری یا درمان آنها و بهبود کیفیت زندگی آنها. علاوه بر این ، MNT ممکن است هزینه های مراقبت های بهداشتی را کاهش دهد.

چگونه می توان متخصص تغذیه شد؟

متخصص تغذیه متخصص رژیم درمانی است ، شاخه ای از دانش مربوط به تغذیه و تأثیرات آن بر سلامتی. یک متخصص تغذیه معمولاً رژیم غذایی مشتری را بر اساس وضعیت سلامتی یا اهداف فردی تغییر می دهد.

طبق نظر آکادمی تغذیه و رژیم درمانی ، یک متخصص تغذیه ثبت شده باید مدارک زیر را برای اخذ گواهینامه تکمیل و گذرانده باشد:

 • دیپلم با دوره های تأیید شده توسط شورای اعتباربخشی آکادمی تغذیه و رژیم درمانی برای آموزش تغذیه و رژیم درمانی
 • حداقل 1200 ساعت تجربه تحت نظارت در یک مرکز بهداشتی معتبر ، آژانس اجتماعی یا شرکت خدمات غذایی
 • قبولی در آزمون سراسری که توسط کمیسیون ثبت رژیم انجام شده است.

علاوه بر این ، یک متخصص تغذیه باید شرایط لازم برای ادامه تحصیل حرفه ای را هر سال برای حفظ گواهینامه هیئت مدیره رعایت کند.

یک متخصص تغذیه چه کاری میکند؟

متخصص تغذیه کیست؟ | دکتر

هنگام مشورت با متخصص تغذیه اقدامات زیر را می توان انجام داد:

ابتدا معاینه پزشکی انجام دهید. یک متخصص تغذیه قبل از توصیه به رژیم غذایی باید وضعیت سلامتی شما را بداند. پزشک شما می تواند اطلاعات فشار خون و آزمایش خون شما را بررسی کند کلسترول خونتری گلیسیرید ، قند خون (گلوکز) ، هموگلوبین و هماتوکریت (اندازه گیری حجم گلبول های قرمز خون) و موارد دیگر را بررسی کنید. برخی از مشکلات سلامتی تا حدی یا کاملاً با رژیم غذایی و احتمالاً فعالیت بدنی مدیریت می شوند.

اگر به تنهایی به دنبال مشاوره تغذیه هستید ، بدانید که می خواهید به چه چیزی برسید. آیا می خواهید لاغر شوید؟ آیا وزن اضافه می کنید؟ آیا انرژی بیشتری دارید؟ از قبل به اهداف خود فکر کنید و مطمئن شوید که هدف خود از مراجعه به متخصص تغذیه را می دانید.

آماده پاسخگویی به سوالات باشید.

وقتی به متخصص تغذیه مراجعه می کنید ، درباره عادات غذایی خود ، هرگونه واکنش غذایی نامطلوب ، مکمل ها ، سابقه وزن ، ترجیحات رژیم غذایی ، سابقه پزشکی عمومی ، سابقه سلامت خانواده ، داروها و عادات سبک زندگی صحبت کنید. این اطلاعات می تواند به متخصص تغذیه شما در تنظیم رژیم غذایی و توصیه های تغذیه ای متناسب با شیوه زندگی و نیازهای سلامتی شما کمک کند.

میزان مصرف غذای خود را بنویسید. در صورت درخواست ، همه چیزهایی را که برای چند روز می خورید و می نوشید بنویسید. مقادیر (در فنجان ، اونس ، قاشق و …) و طرز تهیه غذا مانند سرخ شده ، کبابی یا پخته شده را بنویسید.

آخرین توصیه

یک متخصص تغذیه واجد شرایط بر تغییر شیوه زندگی و انتخاب غذا تمرکز می کند ، نه بر نتایج سریع ، درمان های معجزه آسا یا مکمل های غذایی گران قیمت. بنابراین ، بهتر است همه جزئیات را بنویسید.

اصلاح رژیم غذایی با مشاوره آنلاین یکی از خدمات ویژه شرکت دکتر برای افرادی که به رژیم غذایی خود اهمیت می دهند و بدنبال آن هستند رژیم متعادل آنها مناسب موقعیت شما هستند. از طرفی افرادی که اختلالات خوردن را دوست دارند بی اشتهایی عصبی یا پرخوری عصبی حتی با مشورت متخصص تغذیه رنج ببرید روانپزشک با تجربه در پزشک برای جلوگیری از عوارض جسمی و روانی وضعیت آنها.

منابع:

https://www.verywellhealth.com/nutritionist-what-is-a-nutritionist-1736231

دیدگاهتان را بنویسید