عبدی: هدف‌مان رسیدن به جمع ۴ تیم برتر جهان است/ بازی‌های دوستانه قوی می‌خواهیم


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، حسین عبدی سرمربی تیم ملی نوجوانان در مورد جلسه امروز خود با کمیته فنی فدراسیون فوتبال اظهار داشت: امروز از من برای جلسه کمیته فنی دعوت به عمل آمد و قرار شد در مورد برنامه‌ها و نوع نگاه به فوتبال آینده صحبت کردیم. همچنین در مورد کارهایی که تاکنون انجام شده و دستیارانی که به ما کمک کردند و به افرادی که می‌توانند در ادامه به تیم نوجوانان کمک کنند نیز بحث و تبادل‌نظر داشتیم. اهداف و استراتژی خود را برای آینده زیر ذره‌بین کمیته فنی بردیم.

وی افزود:‌ این جلسه حدود دو ساعت طول کشید که نشان می‌دهد کمیته فنی نسبت به این قضایا نگاهی ریزبینانه و حساسیت دارد. ما هم ابایی از جوابگویی نداریم و امیدوارم در همکاری خیلی خوب با فدراسیون فوتبال اهداف تیم‌های ملی و فدراسیون را پیش ببریم.

سرمربی تیم ملی نوجوانان در خصوص اینکه آیا فرد جدیدی را برای حضور در کادرفنی‌اش معرفی کرده است، توضیح داد: هنوز این کار را انجام نداده‌ام، اما نفراتی هستند که پتانسیل دارند. اعضای کمیته فنی هم نظرات خاص و قابل احترامی دارند، همانگونه که ما نظراتی داریم باید به یک همفکری برسیم تا طبق نظر و هماهنگی با کمیته فنی، اعضای کادرفنی خود را معرفی و کامل کنیم.

عبدی در مورد دورنمای تیم ملی نوجوانان توضیح داد: هدف ما این است که در جام جهانی جزو چهار تیم باشیم و حتی به فینال برسیم. قبل از آن مسابقه قهرمانی آسیا است. هدف کوتاه‌مدت ما رسیدن به دور دوم نهایی قهرمانان آسیاست. می‌خواهیم جزو چهار تیم برتر آسیا باشیم تا در جام جهانی ورود کنیم. هدف اصلی تیم نوجوانان را گفتم و این هدف بزرگ باشد تا به یک فلورانس ۸۰، ۹۰ درصدی برسیم. با این بچه‌ها می‌توان چنین اتفاقی را رقم زد.

وی در خصوص اینکه در یکی از رسانه‌ها نقل قولی از او منتشر شده بود مبنی بر اینکه بهترین تیم چند سال اخیر فوتبال پایه ایران را دراختیار دارم و این موضوع انتظارات را از تیمش بالا نمی‌برد، گفت: از صحبت‌های تفسیر متفاوتی شده است. گفتند ما می‌توانیم یکی از بهترین تیم‌های تاریخ نوجوانان را داشته باشیم به این شرط که از لحاظ حمایت و امکانات هم پیشرفت کنیم. بچه‌های ایران در این رده سنی می‌توانند از ظرفیت‌های خودشان استفاده کنند. اما جراید و رسانه‌ها می‌توانند هر تفسیری از صحبت من داشته باشند. واقعیت این است که می‌توانیم بهترین فوتبال تاریخ را داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی نوجوانان توضیح داد: نوع نگاه من به تیم‌های ملی به ویژه در این رده سنی اینگونه است که باید تا روزهای پایانی منتهی به اعلام لیست ۵۰ نفره در تیم ملی روی همه باز باشد. باید استعدادیابی را ادامه بدهیم. در برهه قبلی حدود ۱۵۰، ۱۶۰ نفر را در تمرینات دیدیم. از بین آنها ۲۵ نفر را انتخاب کردیم. 

عبدی اضافه کرد: طبق هماهنگی با هیأت فوتبال استان، فدراسیون فوتبال و سایر افراد مرتبط می‌خواهم روز پنج‌شنبه به زاهدان بروم، پس از آن هم به شهرهای پیرانشهر، همدان، مشهد و… خواهم رفت. در همه جای ایران می‌گردم تا بهترین‌ها را انتخاب کنم. حتی از مناطقی که شاید در دسترس نباشند و امکانات کمتری دارند، اطمینان دارم می‌توانیم بازیکنان خوبی که به تیم ما کمک می‌کنند را شناسایی کنیم. اگر نفراتی باشند سبب مباهات است و اگر بازیکنی هم نباشد، همین که به این شهرها می‌رویم انگیزه و نگاه به این استان‌ها متفاوت خواهد بود.

وی اضافه کرد: وظیفه ما است که در این شرایط سخت هم نظرات همه شهرها و استان‌ها را ببینیم.

وی در خصوص آخرین وضعیت دو بازیکن زیر ۱۵ سال کشورمان که با وجود کیفیت فنی خوبشان دچار پارگی رباط صلیبی شدند، گفت: این نفرات در رده نوجوانان نبودند بلکه در رده زیر ۱۵ سال بودند و با فشار زیادی که به تیم آمده، تاکنون مصدومیتی در تیم‌مان نداشتیم. فیلم بازی این دو بازیکن را دیده‌ام، یکی از آنها دفاع چپ و دیگری هافبک وسط بود. خیلی از آنها تعریف و تمجید می‌شود اما پارگی رباط صلیبی در این سن مقداری عجیب است. امیدوارم سریع‌تر خوب شوند. البته از نفراتی که اکنون دراختیار داریم بهتر باشند مطمئن باشید به تیم ملی نوجوانان دعوت خواهند شد اما در شرایط برابر نفراتی که اکنون دراختیار داریم کارشان را ادامه می‌دهند و جای هیچ مانوری روی این دو بازیکن نیست.

وی خاطرنشان کرد: تیم ملی جای نخبه‌ها است و این موضوع استراتژی من است. تیم ملی جای سفارش‌شده‌ها نیست بلکه جای نخبه‌ها است یعنی باید بهترین‌های ایران در تیم ملی جمع شوند در این حالت می‌توانیم به جام جهانی برویم.

وی در مورد آخرین وضعیت قرارداد خودبا فدراسیون فوتبال گفت: هنوز قراردادی امضا نشده کارها در حال انجام است اما کار خود را به این دلیل انجام می‌دهیم که تیم ملی موفقی داشته باشیم. وظیفه هر فرد وطن‌دوستی که می‌خواهد پرچم کشورش بالا برود این است که هر کاری که می‌تواند انجام بدهد. فدراسیون فوتبال و مدیریت باید بحث قراردادها را پیگیری کند که مشغول این کار هم هستند.

وی در خصوص وضعیت برگزاری بازی‌های دوستانه برای شاگردانش توضیح داد: تورنمنت کافا را به عنوان یک تورنمنت تجربه‌اندوزی برای بازیکنان دیدیم. نمی‌خواستیم در این رقابت‌ها قهرمان شویم اما به علت نوع نگاه خود توانستیم به قهرمانی برسیم. باید بازیهای دوستانه خوبی داشته باشیم زیرا می‌خواهیم در تورنمنت‌های بین‌المللی شرکت کنیم امیدوارم این اتفاق بیفتد. فدراسیون در این راه به ما کمک می‌کند و ما هم مشغول برنامه‌ریزی هستیم. امیدوارم با تیم‌های خیلی قوی‌تر از خودمان بازی کنیم.

عبدی اضافه کرد: اصرار دارم حتی برخی بازی‌های دوستانه داخلی با تیم‌های فوق‌العاده قوی‌تر بازی کنیم. به این دلیل که اگر تیمی را پیدا کنیم و ۱۰ گل به آن بزنیم متوجه مشکلات خود نمی‌شویم. اگر به تورنمت‌ها برویم و مدام برنده باشیم سود خاصی ندارد باید با تیم‌های قوی‌تر که میانگین سنی بالاتری دارند بازی کنیم تا به ما نشان بدهند چه ایرادهایی داریم. هر چه این فولاد بهتر کوبیده شود قوی‌تر خواهیم شد و در بازی‌ها عملکرد بهتری خواهیم داشت. پس از نهایی شدن بازی‌های دوستانه گزارش خواهیم داد امیدوارم با بازی‌ها دوستانه خیلی خوب وارد تورنمنت اصلی شویم.

انتهای پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دیدگاهتان را بنویسید