رئیس جمهور بعدی آمریکا به برجام پایبند خواهد بود؟


به گزارش تجارت‌نیوز، یک سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی بار دیگر تهدید کرده که رئیس‌جمهور بعدی کشورش توافق احتمالی دولت فعلی با ایران را پاره خواهد کرد.

به نقل از همشهری ‌آنلاین، «تد کروز»، نماینده جمهوری‌خواه ایالت تگزاس در مجلس سنای آمریکا بار دیگر تهدید خود را مبنی بر اینکه رئیس‌جمهور بعدی توافق احتمالی دولت «جو بایدن» با ایران را پاره می‌کند، تکرار کرد.

تد کروز در حساب کاربری خود در توییتر ضمن انتشار ویدئویی از یک مصاحبه اخیر خود نوشته است: «رئیس‌جمهور جمهوری‌خواه بعدی، هر توافق احمقانه بایدن با ایران را پاره خواهد کرد.»

کروز در مصاحبه‌ای که ویدئوی آن را منتشر کرده می‌گوید: «احتمال اینکه رئیس‌جمهور جمهوری‌خواه بعدی- که فکر می‌کنم در سال ۲۰۲۵ خواهد بود- هرگونه توافق احمقانه بایدن با ایران را پاره کند نزدیک به ۱۰۰ درصد است.»

آمریکا در تلاش برای پاره کردن توافق بایدن و ایران

تد کروز گفته که او در تلاش است زمینه‌ها و شرایط مربوط به این اقدام از سوی جمهوری‌خواهان را فراهم کند. او مدعی شد که مهم‌ترین تصمیمی که دونالد ترامپ گرفت خروج از برجام بوده است.

اظهارات این سناتورجمهوری‌خواه در شرایطی مطرح شده که دور جدید مذاکرات رفع تحریم‌های ایران چند هفته پیش در شهر وین برگزار شد.ی لازم را انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید