دعای عرفه در نقاط مختلف لامرد برپا شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، نهم ذی الحجه معروف به روز عرفه روزی است که حجاج بیت الله احرام از شهر مکه به صحرای عرفات آمده و در آنجا به راز و نیاز و دعا می‌پردازند.

همچون سال‌های گذشته مصلی الغدیر لامرد با مداحی ذاکر آل الله حاج رضا ایزدی مداح حرم حضرت معصومه (س) از شهر مقدس قم، از جمله مناطق مرکزی شهر لامرد بود که میزبان میهمانان روز عرفه شد، همچنین مراسم روز عرفه در بارگاه مطهر شهدا گمنام شهر لامرد، حسینیه اعظم حضرت زینب (س)، گلزار شهدای کهوردان، گلزار شهدای مرکزی، گلزار شهدای زائر و بسیاری از مساجد و … برگزار شد.

زیارت امام حسین (ع) از دیگر اعمال مهمی است که برای این روز وارد شده است و مطابق روایات هر کس نتواند در این روز در کربلا باشد می‌تواند از راه دور به زیارت حضرت بپردازد.

در حاشیه این آئین نیز حجت الاسلام حبیب باقری رئیس اداره تبلیغات اسلامی لامرد به خبرنگار مهر گفت: عرفه توسل و عهد و پیمان با امام حسین (ع) و معرفی خود به خداوند و جایگاه خداوند به خود است که باید قدر آن را بداند و همچنین جایگاه خداوند سبحان را به خوبی درک نماید.

وی تصریح کرد: مدتی که از شب قدر وتوسل و ارتباط مستقیم با خداوند گذشت و گناهان نیز در شب قدر بخشیده و آمرزیده نشد خداوند گناهان را در عرفه می بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید