در مسابقه بین “باقری” و “مورا” چه اتفاقی افتاد؟


پنجشنبه 22 اکتبر 1400 – 21:33

تهران (پانا) – انریکه مورا ، معاون سرویس اقدام اتحادیه اروپا ، که برای بحث در مورد روابط دوجانبه ، مسائل منطقه ای ، از جمله تحولات افغانستان و یمن ، و همچنین مذاکرات درباره لغو تحریم های ظالمانه به تهران سفر کرده بود ، با علی باقری ، معاون دیدار کرد. وزیر امور خارجه وزارت خارجه ملاقات و بحث کرد.

به گزارش ایسنا ، معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان در این نشست با تأکید بر اینکه ایران همیشه ثابت کرده است که یک بازیگر مسئول در صحنه بین المللی است ، در حالی که رفتار طرف مقابل نشان می دهد که فاصله قابل توجهی با مسئولیت دارد. به

باقری با اشاره به اینکه دستیابی به نتایج ملموس برای ایران مهم است ، تصریح کرد: ایران همیشه آمادگی مذاکرات جدی را دارد که منجر به توافق عملی می شود نه توافق نامه.

معاون وزیر امور خارجه با اشاره به اینکه در مورد اراده واقعی ایالات متحده برای انجام تعهدات خود تردیدهای جدی وجود دارد ، از عدم تحرک طرف های اروپایی در انجام تعهدات خود در قبال شورای امنیت سازمان ملل انتقاد کرد و بر مسئولیت آنها تاکید کرد.

انریکه مورا در توضیح مسئولیت خود به عنوان هماهنگ کننده کمیسیون مشترک شورای امنیت سازمان ملل متحد ، بر آمادگی برای همکاری با کشورمان و سایر طرفها به منظور ادامه مذاکرات برای دستیابی به نتیجه ای که مورد قبول همه طرف ها باشد ، تاکید کرد.

در این دیدار ، روابط بین کشورمان و اتحادیه اروپا برای ارتقاء روابط بین دو کشور مورد تأکید قرار گرفت و در مذاکرات آتی در بروکسل ، موضوعات و زمینه های عملی برای گسترش روابط مورد بحث قرار گرفت. به

باقری همچنین بر لزوم مسئولیت اتحادیه اروپا در قبال مسائل مهم منطقه از جمله تحولات در افغانستان ، به ویژه در رابطه با وضعیت بشردوستانه مردم افغانستان از جمله وضعیت آوارگان و آوارگان تاکید کرد.

معاون وزیر امور خارجه در مورد وضعیت مردم ، زنان و کودکان در یمن نیز از اتحادیه اروپا خواست که به وضعیت توجه جدی داشته و مسئولیت های خود را برای پایان دادن به این فاجعه بشردوستانه انجام دهد.

در پایان این نشست ، تصمیم گرفته شد که رایزنی های دو طرف در مورد موضوعات مورد علاقه دو طرف در روزهای آینده در بروکسل ادامه یابد.

دیدگاهتان را بنویسید