رژیم لاغری سریع

تلفات اسرائیل در هر گونه تعرض احتمالی به لبنان سنگین خواهد بود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، میشل عون در واکنش به هر گونه حمله احتمالی رژیم صهیونیستی به لبنان گفت که این رژیم می داند که در هر گونه تعرض احتمالی، تلفات آنها بسیار سنگین خواهد بود.

رئیس جمهور لبنان نسبت به طمع صهیونیستها به منابع نفت، گازی و آبی لبنان هشدار دارد و گفت: اسرائیلی می داند که در صورت تعرض به لبنان تلفات مالی و جانی آنها بسیار سنگین خواهد بود.

وی با اشاره به پایبندی لبنان به قطعنامه های بین المللی به ویژه قطعنامه ۱۷۰۱ گفت: اسرائیل همیشه به دنبال نقض این قطعنامه است.در سال های اخیر ثابت شده است که ثبات در مرزها مطلوب همگان است، و لبنان هیچ وقت در موضع حمله نبوده بلکه همیشه دفاع کرده است.

عون در مورد رسیدن به چارچوب توافق ترسیم مرزهای دریایی با رژیم صهیونیستی گفت: نتایج مذاکرات باید مورد رضایت طرفین باشد، در غیر این صورت محکوم به شکست است.

وی بر عادی نشدن روابط لبنان با رژیم صهیونیستی حتی بعد از توافق در مورد میادین نفتی و گازی تاکید کرد و گفت: بیروت از حق خود در زمینه نفت و گاز چشم پوشی نمی کند.

رئیس جمهور لبنان ادامه داد: مذاکرات با واسطه آمریکا و به صورت غیر مستقیم پیش می رود و اگر به منظور بررسی گزینه ها و پیشنهادات وقفه ای در آن ایجاد شود، به منزله نقطه پایان مذاکرات نخواهد بود.

وی در مورد اجرای طرح موسوم به «راهبرد دفاعی یکپارچه» و انحصار سلاح در دست ارتش لبنان گفت: بررسی مسئله ای در این حجم و ابعاد نیازمند توافق همه جانبه تمام طرف های لبنانی است، چرا که این مسئله بدون استثنا شامل همه طرف ها می شود و مسئله راهبرد دفاعی را یک طرف به تنهایی نمی تواند اجرا کند.

عون در مورد انتخابات پارلمانی لبنان گفت: نیروهای امنیتی و نظامی تدابیر لازم برای تضمین امنیت و سلامت انتخابات را در پیش گرفته اند تا هیچگونه مشکلی در روند برگزاری آن به وجود نیاید.

از سوی دیگر وی توافق با صندوق بین المللی پول را شروع روند خروج لبنان از بحران دانست و گفت: حل بحران نیازمند اصلاحات همه جانبه و تحقق ثبات اقتصادی است.

عون افزود: هدف از رسیدن به توافق با صندوق بین المللی پول صرفا برای دستیابی به مبلغ سه میلیارد دلار تعیین شده یا هر مبلغ دیگری نیست، بلکه تعیین نقشه راهی برای آینده اقتصادی و مالی برای ایجاد ثبات در این زمینه است.

رئیس جمهوری لبنان بار دیگر بر بازگشت آوارگان سوری به کشورشان به خاطر عدم توانایی بیروت در تامین هزینه های آنها، تاکید کرد.

وی در مورد جنگ اوکراین گفت: موضع لبنان در قبال بحران روسیه – اوکراین برگرفته از ضرورت تکیه بر گفتگو در حل و فصل مشکلات بین المللی میان دولت ها و ملت هاست.

دیدگاهتان را بنویسید