به دلیل حالت تهوع هنگام نوشیدن آب


حالت تهوع یک احساس وحشتناک و مبهم است که در معده خود احساس می کنید و باعث می شود احساس استفراغ کنید. این می تواند ناشی از ویروس ، بیماری گوارشی ، حاملگی یا حتی بوی نامطبوع باشد. استفراغ عبارت است از تخلیه ارادی یا غیر ارادی محتویات معده از طریق دهان.

علت تهوع هنگام نوشیدن آب

اغلب مشخص نیست که چرا حالت تهوع ایجاد می شود. تهوع و استفراغ یک بیماری نیست ، اما علائم بسیاری از بیماری ها است ، مانند:

حالت تهوع اتومبیل یا دریا (تصادف رانندگی یا بیماری دریایی)

مراحل اولیه بارداری

استفراغ ناشی از دارو

درد شدید

استرس عاطفی (مانند ترس)

بیماری کیسه صفرا

مسمومیت غذایی

عفونت ها (مانند “آنفولانزای معده”)

زیاد خوردن

واکنش به بوها یا بوهای معین

حمله قلبی

اضطراب

مغز می میرد یا می میرد

زخم ها

برخی از انواع سرطان

پرخوری یا سایر بیماریهای روانی

تخلیه آهسته معده (بیماری مشاهده شده در افراد دیابتی)

بلع سموم یا مقدار زیادی الکل

ایلئوس

ضمیمه

علل استفراغ با افزایش سن متفاوت است. در کودکان ، استفراغ معمولاً در اثر عفونت ویروسی ، مسمومیت غذایی ، حساسیت به شیر ، پوسیدگی (بیماری حرکتی) ، پرخوری یا سوء تغذیه ، سرفه یا انسداد روده و بیماری هایی که در آنها کودک تب بالایی دارد ایجاد می شود. دلیل. نمایش وقتی کمی بعد از غذا ظاهر می شود ، حالت تهوع یا استفراغ ممکن است در اثر مسمومیت غذایی ، ورم معده (التهاب مخاط معده) ، زخم یا پرخوری ایجاد شود. تهوع یا استفراغ یک تا هشت ساعت بعد از غذا نیز می تواند نشانه مسمومیت غذایی باشد. با این حال ، برخی از باکتری های منتقله از غذا ، مانند سالمونلا ، می توانند مدت زمان بیشتری طول بکشد تا علائم را ایجاد کنند. برخی از بیماریهای جدی که می توانند باعث تهوع یا استفراغ شوند عبارتند از: یبوست ، مننژیت (عفونت پوشش داخلی مغز) ، انسداد روده ، آپاندیسیت و تومورهای مغزی. نگرانی دوم کم آبی است. بزرگسالان خطر کم آبی بدن کمتری دارند ، زیرا معمولاً می توانند علائم کم آبی بدن (مانند افزایش تشنگی و خشکی لب یا دهان) را تشخیص دهند. اما کودکان خردسال بیشتر در معرض کم آبی هستند ، به ویژه اگر اسهال داشته باشند ، زیرا اغلب قادر به انتقال علائم کم آبی نیستند.

اگر به دلیل حالت تهوع نمی توانید غذا بخورید یا بنوشید ، ممکن است دچار کم آبی شوید. تهوع نیز نشانه کم آبی بدن است ، با این حال ، نوشیدن زیاد می تواند با احساس سیری حالت تهوع را بدتر کند. وقتی احساس راحتی می کنید مایعات بنوشید. اگر آب مستقیم معده شما را آزار می دهد ، چای یا کافئین بدون کافئین را با تکه های میوه تازه امتحان کنید. استفراغ مکرر در دوران بارداری می تواند ناشی از عدم تعادل مایعات و مواد معدنی باشد ، که به ویژه در زنان باردار شایع است.

چگونه از تهوع و استفراغ جلوگیری کنیم؟

به تدریج مصرف مایعات خود از جمله آب را افزایش دهید

به جای سه وعده غذایی بزرگ در روز ، وعده های غذایی کوچک بخورید.

آهسته غذا بخورید.

از غذاهای هضم ناپذیر خودداری کنید.

سعی کنید غذاهایی بخورید که به دمای اتاق رسیده است

سعی کنید بین وعده های غذایی آب بنوشید ، نه در حین غذا.

تنفس عمیق یکی از روش های سیمران است. اما شما همچنین می توانید این کار را به تنهایی برای از بین بردن حالت تهوع ناشی از استرس انجام دهید. به آرامی از طریق بینی نفس بکشید ، نفس خود را به مدت سه ثانیه نگه دارید و به آرامی بازدم کنید. این کار را چندین بار تکرار کنید تا حالت تهوع فروکش کند.

لیمو حاوی اسید سیتریک است ، یک ترکیب طبیعی که به هضم غذا کمک می کند و معده را آرام می کند. سعی کنید آب لیمو تازه فشرده را در آب مخلوط کرده و در طول روز بمکید. اگر حالت تهوع ناشی از یبوست باشد ، نوشیدن آب گرم با آب لیمو می تواند باعث سوزش سر دل شود. با این حال ، نوشیدن بیش از حد آب لیمو در مدت زمان کوتاه می تواند حالت تهوع را بدتر کند. تنفس بوی لیمو مانند خوردن لیمو می تواند حالت تهوع را تسکین دهد.

برای کمک به حالت تهوع ، یک تکه کوچک زنجبیل تازه بخورید. همچنین می توانید چای زنجبیل بنوشید

بر اساس یک مطالعه ، استنشاق اسانس نعناع یا برگ نعناع تازه می تواند حالت تهوع را کاهش دهد.

گاهی اوقات درمان تهوع فقط یک موضوع است. هر چه بیشتر روی حالت تهوع بنشینید ، حالت تهوع بیشتری احساس خواهید کرد. بنابراین سعی کنید با انجام کارهای سبک توجه خود را منحرف کنید.

نتیجه گیری: در واقع ، اگر هنگام نوشیدن آب احساس تهوع می کنید ، ممکن است به دلیل کم آبی بدن یا دلایل دیگر این علامت (حالت تهوع) باشد.

گردآوری و ترجمه:

متون

https://www.webmd.com/digestive-disorders/digestive-diseases-n تهوع-استفراغ

https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-n تهوع

https://www.quora.com/Why-am-I- احساس- در حالت تهوع- بعد از نوشیدن-مقدار زیادی آب

دیدگاهتان را بنویسید