برخی رسانه ها اظهارات من را درباره مشارکت ایران و چین عنوان کردند


پنجشنبه 22 اکتبر 1400 – 23:49

تهران (پانا) – سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص تیتر انتخابی برخی رسانه ها ، اظهارات خود را در مورد توافقنامه مشارکت راهبردی ایران و چین و واردات واکسن توضیح داد.

به گزارش وزارت امور خارجه ، سعید حتیب زاده ، سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: تقریباً 80 درصد واکسن هایی که از چین و دیگر کشورها به کشور وارد شده است در دو ماه گذشته و آغاز دولت ، دکتر با توجه به اولویت اول و فوری که به رئیس جمهور محترم و دولت سیزدهم به واردات واکسن داده شد ، محقق شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: رسیدن به سقف 70 درصد واکسیناسیون جامعه در کمتر از دو ماه ، بهترین گواه تلاش ها و جهادی است که در دولت سیزدهم انجام شد.

کاتیب زاده گفت: رسیدن به رقم واردات واکسن به بیش از 130 میلیون دوز تا هفته اول نوامبر ، تلاش بی نظیر دولت سیزدهم بود که علاوه بر تولید داخلی افتخارآمیز ، عرضه واکسن را بسیار بیشتر از این افزایش می داد.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان گفت: “دو برابر شدن سفارش خرید در هفته های اول دولت سیزدهم ، پیش بینی و ارائه واکسن برای افراد زیر 18 سال ، شکستن رکورد واردات هفتگی و ماهانه و لغو محدودیت سنی واکسیناسیون.” یکی از واکسن ها همه اقشار مردم شاهد تحولات در دولت سیزدهم بودند.

دیدگاهتان را بنویسید