برخورد حقوقی با هتاکان به ساحت اهل بیت(ع) در فیلم «عنکبوت مقدس» – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرنگار مهر، صبح امروز برترین‌های پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی در بخش‌های مختلف در تبریز معرفی شدند.

معاون امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم گفت: سیاست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حمایت از فرهنگ بومی در کشور و رعایت عدالت فرهنگی است.

سیدمحمد هاشمی سپس در خصوص فیلم عنکبوت مقدس گفت: برخورد حقوقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با هتاکان که جسارتی به ساحت اهل بیت داشته‌اند، قطعی است و تصمیم‌های مهمی در این خصوص گرفته شده است.

وی با تاکید بر اینکه دل هنرمندان کشور در امتداد سیره ناب حضرت ثامن الحجج (ع) است، ابراز داشت: سال آینده سلسله جشنواره‌های رضوی با ساختاری جدید و کیفی‌تر از پیش و با ایجاد اتحاد و انسجام بیشتر در موضوعات و همچنین ایجاد ارتباط با دیگر جشنواره‌های ریشه دار در کشور برگزار می‌شود.

معرفی نفرات برتر جشنواره

در این جشنواره که در آستانه ولادت حضرت ثامن الائمه امام رضا (علیه السلام) در موزه تاریخی قاجار تبریز ترتیب یافت بر اساس رأی هیئت داوران، محمدرضا عرفانی به عنوان نفر برگزیده بخش موسیقی برای نمایش سیمرغ معرفی شد.

فیاض بهرام به عنوان نفر برگزیده بخش طراحی پوستر و بروشور برای نمایش سیمرغ معرفی شد.

پوریا اخوان به عنوان نفر برگزیده بخش طراحی نور برای نمایش کلاه قرمزی شناخته شد.

برخورد حقوقی با هتاکان به ساحت اهل بیت(ع) در فیلم «عنکبوت مقدس»

سیدمحمدرضا مرتضوی هم نفر در بخش طراحی نور برای نمایش کلاه قرمزی برگزیده شد. لیلا ندائی به عنوان نفر برگزیده بخش طراحی لباس برای نمایش شاه اسماعیل معرفی شد.

پوریا اخوان برگزیده بخش طراحی صحنه و سیدمحمدرضا مرتضوی به عنوان نفر برگزیده در بخش طراحی صحنه برای نمایش کلاه قرمزی معرفی شدند.

عنوان نفر سوم بخش بازیگری مرد نیز برای نمایش قائم بدون شک به سیامک گل منصوری رسید و داود فرمانی نفر دوم بخش بازیگری مرد برای نمایش سیمرغ شناخته شد.

اکبر صادقی به عنوان نفر اول بخش بازیگری مرد برای نمایش سیمرغ، نیوشا رضوانی به عنوان نفر شایسته تقدیر بخش بازیگری زن برای نمایش کلاه قرمزی و فاطمه حسینی به عنوان نفر شایسته تقدیر بخش بازیگری زن برای نمایش کبوتران چاهی معرفی شدند.

سمانه بابازاده عنوان سومی بخش بازیگری زن برای نمایش ناگهان زود را کسب کرد و دنیا رحیمی به عنوان نفر دوم بخش بازیگری زن برای نمایش کلاه قرمزی معرفی شد.

پریسا صدایی آذر به عنوان نفر اول بخش بازیگری زن برای نمایش سیمرغ، مهدی صالحیار به عنوان نفر شایسته تقدیر در بخش نمایشنامه نویسی برای نمایش دل سفید و مرتضی اسدی مرام هم به عنوان نفر سوم بخش نمایشنامه نویسی برای نمایش قائم بدون شک معرفی شدند.

برخورد حقوقی با هتاکان به ساحت اهل بیت(ع) در فیلم «عنکبوت مقدس»

در این جشنواره محمود مهدوی نفر دوم بخش نمایشنامه نویسی برای نمایش سیمرغ شد و علی حسن زاده به عنوان نفر اول بخش نمایشنامه نویسی برای نمایش شاه اسماعیل معرفی شد.

مرتضی اسدی مرام به عنوان نفر سوم بخش کارگردانی برای نمایش قائم بدون شک شناخته شد.

غریب منوچهری هم به عنوان نفر دوم بخش کارگردانی برای نمایش شاه اسماعیل معرفی شد.

اکبر صادقی رتبه اول بخش کارگردانی برای نمایش سیمرغ را به دست آورد و محمدرضا مرتضوی عنوان ویژه کارگردانی را برای نمایش کلاه قرمزی از آن خود کرد. همچنین براساس رأی هیات داوران نمایش سیمرغ و شاه اسماعیل به عنوان نمایش‌های برگزیده این جشنواره به جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی شدند.

نمایش‌های شاه اسماعیل، سیمرغ و قائم بدون شک براساس رأی هیات داوران به جشنواره تئاتر صاحبدلان معرفی شدند.

دیدگاهتان را بنویسید