اجرای عملیات بهسازی راه های روستایی در خراسان جنوبی


به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، علی اکبر پیشاوری، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بیرجند امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: عملیات ریزش‌برداری ، تسطیح شانه خاکی راه، لایروبی و پاکسازی قنوها و آبروها در محور روستایی بهدان _حسن آباد به طول ۷ کیلومتر و با اعتبار ۷.۵ میلیارد ریال بوده که از محل اعتبارات نگهداری و بهسازی راه‌های روستایی شهرستان و به صورت امانی تامین اعتبار شده است.

وی افزود: این عملیات با هدف کاهش سوانح جاده‌ای وخسارت‌های جانی و مالی ناشی از آن و همچنین جهت جلوگیری از نفوذ آب به بستر راه و هدایت آب‌های سطحی به آبروها و پل‌ها در فصل زمستان بوده ‌است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بیرجند ادامه داد: در اثر بارندگی‌های سال گذشته، شانه راه و حتی قسمتی از آسفالت کناره راه تخریب شده بود که با احداث دیوار ساحلی این مشکل نیز تا حدودی مرتفع شد.

وی اضافه کرد : همچنین بر حسب اولویت و ترافیک محورها بحث ایمن سازی دیگر راه‌های ارتباطی شهرستان با جدیّت توسط این اداره در حال پیگیری است.

پیشاوری یادآور شد: در همین راستا از ابتدای سال جاری این اداره نسبت به تسطیح راه‌ها ، رفع انسداد پل‌ها، رفع آبردگی‌ها ، بازگشایی قنوها و ریزش برداری در سطح راه‌های حوزه استحفاظی اقدام کرده که هم اکنون نیز توسط ماشین‌آلات راهداری این اداره در محوربیرجند _قاین با هدف راهداری محوری در دست اقدام است.

انتهای پیام/۶۹۰۲۷
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دیدگاهتان را بنویسید