آماده آباش هلال احمر گلستان در پی هشدار سطح نارنجی هواشناسی


به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، قاسم غریب آبادی عصر امروز در گفت‌وگو‌ با خبرنگاران اظهار کرد: همزمان با فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی و اعلام هشدار سطح نارنجی هواشناسی و برگزاری مراسمات عزدارای سید و سالار شهیدان اباعبدالله حسین(ع)، امدادگران و نجاتگران استان در حالت آماده باش کامل قرار دارند.

وی ادامه داد: تیم‌های امدادی در مساجد و هیئت‌های مذهبی اعلام شده حضور پیدا کرده تا در صورت وقوع حوادث احتمالی اقدامات لازم را انجام دهند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان افزود: با توجه به هشدار سطح نارنجی هواشناسی از روز شنبه ۱۵ مرداد تا دوشنبه ۱۷ مرداد و پیش بینی بارش باران، رعد و برق، وزش باد شدید و احتمال جاری شدن روان آب و آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه های فصلی در استان، نیروهای عملیاتی در آماده باش کامل قرار دارند.

غریب آبادی خاطرنشان کرد: در این مدت ۱۰۷ امدادگر و نجاتگر استان در ۱۶ پایگاه امدادونجات، ۱۲ مرکز پاسخگویی اضطراری شعب، یک مرکز کنترل و هماهنگی عملیات مرکز استان(EOC)، یک مرکز امداد هوایی، یک پایگاه تیم های واکنش سریع، یک مرکز آنست(سگ‌های جست‌وجو و نجات)، یک پست موقت بین شهری و ساحلی شهرستان گمیشان با بکارگیری ۱۹ آمبولانس و ۱۱ خودروی نجات از آمادگی کامل برخوردارند.

وی در پایان گفت: با توجه به شروع مجدد سفرهای تابستانی به ویژه اینکه استان گلستان در مسیر تردد زائران علی بن موسی الرضا قرار دارند، تاکیدات لازم به نیروهای عملیاتی استان انجام شده است.

انتهای پیام/۸۳۰۰۴
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دیدگاهتان را بنویسید