زنگ خطر کارشناس داوری فوتبال برای تیم ملی در جام جهانی/آشنایی نصف و نیمه بازیکنان با قوانین


نوذر رودنیل در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج در خصوص وضعیت تیم ملی فوتبال و از دست دادن فرصت‌ها اظهار کرد: روزهای خوبی را در فوتبال ملی سپری نمی‌کنیم هر چند به جام جهانی راه یافته‌ایم اما عملا در برنامه‌ریزی به مشکل برخورده‌ایم و قطعا نتیجه سوء آن را در جام جهانی خواهیم دید.

کارشناس داوری فوتبال کشور با بیان اینکه در راه آماده‌سازی تیم ملی برای حضور در جام جهانی یکی از موضوعات آشنا ساختن هر چه بیشتر بازیکنان با قوانین داوری و نحوه برخورد بازیکنان با بازیکنان تیم مقابل، داور و حتی یاران و کادر فنی خودی و البته با تماشاگران در است گفت: هر چند بازیکنان در لیگ‌های داخلی با این مسائل تا حدودی آشنایی دارند اما نشان داده‌ایم که در همین بازی‌های داخلی هم چندان با قوانین آشنایی نداریم.

رودنیل تصریح کرد: در بازی‌های مهم جام جهانی که بزرگترین تورنمنت فوتبالی هر چهار سال یکبار است باید بازیکنان نسبت به نحوه رفتار خود در طراز یک بازیکن بین‌المللی آشنایی داشته باشند.

وی با بیان این که احساس می‌‌شود در این زمینه کم کاری وجود دارد  یادآور شد: این در حالی است که ایران در سطح آسیا بزرگترین و مجرب‌ترین مدرسین را دارد و فردی مثل اسماعیل صفیری در سطح آسیا در زمره ممتازین به شمار می‌رود که باید آموزش های لازم به بازیکنان توسط چنین افرادی داده شود و البته فدراسیون موظف به چنین کاری است.

انتهای پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دیدگاهتان را بنویسید