۳ باند سرقت مسلحانه در اصفهان منهدم شد


به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار محمدرضا هاشمی‌فر جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان اظهار داشت: در پی وقوع سرقت مسلحانه از یک دستگاه خودروی تریلر کشنده حامل ۲۰ تُن و ۷۰۰ کیلو تیرآهن در یکی از محورهای استان اصفهان موضوع به طور ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس اگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان قرار گرفت و در نهایت با اشرافیت و رصد هوشمندانه متهمان، اعضای باندی ۴ نفره که همگی دارای سابقه کیفری بودند، دستگیر شدند.

وی از دستگیری مالخری که اقدام به خرید محموله تیرآهن از سارقان کرده بود خبر داد و گفت: ارزش این محموله برابر ارزیابی کارشناسان مربوطه بالغ بر ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.

هاشمی‌فر با اشاره به دستگیری اعضای باند ۹ نفره که در زمینه سرقت مسلحانه خودرو، اماکن، مغازه و احشام فعالیت می‌کردند، گفت: متهمان در تحقیقات صورت گرفته به ۸ فقره سرقت معترف شدند که برابر ارزیابی صورت گرفته توسط کارشناسان مربوطه ارزش اموال مکشوفه از مخفیگاه‌های این متهمان نیز بالغ بر ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال است.

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان در بخش دیگری از صحبت‌های خود بیان کرد: با تلاش شبانه‌روزی و اقدامات هوشمندانه کارآگاهان پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان اعضای باند ۳ نفره‌ای که اقدام به سرقت مسلحانه از یک منزل و یک باغ کرده بودند هم دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه آنان تعداد قابل توجهی اموال مسروقه به ارزش ۲ میلیارد ریال کشف شد.

وی ادامه داد: مأموران پلیس اطلاعات استان در طرحی مشترک با همکاری مأموران پلیس اطلاعات شهرستان‌های نجف‌آباد و تیران و کرون موفق شدند باند ۳ نفره‌ای که اقدام به قاچاق سلاح به استان می کردند را شناسایی و دستگیر کنند.

هاشمی فر با بیان اینکه از این باند ۳۳ قبضه سلاح شامل ۲۳ قبضه اسلحه شکاری و ۱۰ قبضه اسلحه کلت جنگی کشف شده است، خاطر نشان کرد: متهمان دستگیر شده برای انجام اقدامات قانونی تحویل مرجع قضایی شدند.

انتهای پیام/۶۳۱۰۱/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دیدگاهتان را بنویسید