یک سوم اعتبارات «خوسف» در سال گذشته تخصیص یافت


به گزارش خبرگزاری فارس از خوسف، محمدعلی ایمانی، سرپرست فرمانداری خوسف در دهگردشی به روستاهای مزار شاه سلطان‌علی، روستای شیخ آباد و گولگ، اظهار داشت: در برخی از روستاها مردم از محرومیت رنج می‌برند و یکی از اهداف ما از سفرهای دهگردشی به منظور آشنا شدن با مشکلات مردم از نزدیک و دیدارهای چهره به چهره است.

وی با بیان اینکه مردمانی که در این روستاها سکونت دارند شایسته بهترین‌ها هستند، افزود: کمترین کاری که باید مسئولان انجام دهند همین  خدمت‌رسانی بوده که نهایت سعی و کوشش خود را خواهیم کرد.

سرپرست فرمانداری خوسف با تأکید بر اینکه در آستانه فصل بودجه و اعتبار قرار داریم، یادآور شد: رویکرد ما این بوده که در جاهایی که نیاز به کمک دارند را در اولویت قرار داده تا گوشه‌ای از محرومیت برطرف شود.

ایمانی با قدردانی از مردم، ادامه داد: مردمان این منطقه از معادن طلا هم برای ما  ارزشمندتر هستند و این افتخار بسیار بزرگی بوده چرا که همه مردم به عنوان گنج‌های ارزشمند این سرزمین هستند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته اعتبارات شهرستان خوسف ۳۰ میلیارد تومان بوده است، اضافه کرد: از این میزان تنها کمتر از  ۱۰ میلیارد تومان آن هم از طریق اوراق تخصیص یافته است.

سرپرست فرمانداری خوسف با اشاره به خواسته‌های مردم این منطقه که شامل راه، جاده، آب و تلفن بوده که خواسته‌های به حقی است، گفت: از همه توان خود استفاده خواهم کرد تا بهترین‌ها برای مردم این منطقه رقم بخورد.

ایمانی تصریح کرد: از ابتدای انقلاب تاکنون در روستاها هزینه زیادی شده و دغدغه ما مسائل مشکلات مردم است و برای آنچه در شهرستان قابل حل باشد از همه توان شهرستان استفاده خواهیم کرد و مباحثی که از طریق استان باشد منعکس می‌شود.

وی با بیان اینکه اینترنت موبایل و تلفن موضوعی جدی و خواسته مردم این منطقه است، یادآور شد: امروزه یکی از زیرساخت‌های مهم ارتباطات بوده که تمام سعی خود را خواهیم کرد از طریق شرکت ارتباطات زیرساخت‌ها این نیاز فراهم شود.

رنج بردن مردم بخش ماژان از مشکلات مخابرات و اینترنت

احمد درمحمدی، بخشدار ماژان نیز در ادامه این دهگردشی با بیان اینکه  روستاهای شیخ‌آباد  و گولگ دو روستای بالای ۲۰ خانوار هستند که جزو روستاهای با جمعیت بالا و ظرفیت بالای اقتصادی قرار دارند، اظهار داشت: روستای گولگ را می‌توان به عنوان یکی از قطب‌های اقتصادی در این بخش دانست، چرا که مرغداری‌های زیادی در این منطقه وجود دارد.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های منطقه وجود نیروهای ولایی ارزشی و انقلابی بوده که در این روستاها به نسبت جمعیت آن آمار شهدا و جانبازان آن زیاد است و این نشانه حضور حماسی مردم در صحنه‌های مختلف است.

بخشدار ماژان با بیان اینکه در چند وقت اخیر مشکلاتی مکاتبه شد که برخی از مشکلات مرتفع  اما یکی از مهم‌ترین مشکلات این روستاها در بخش آب، راه، تلفن و اینترنت است، بیان داشت: صد درصد روستاهای بخش جلگه ماژان گازدار بوده اما برخی از روستاها نظیر گولگ از مشکلات مخابرات اینترنت رنج می‌برند.

درمحمدی با اشاره به معدن طلا در روستای شیخ‌آباد، گفت: در سال ۱۳۹۳ بود که به مدیر کل سازمان صمت استان نامه‌ای درج شد که برای چهار معدن طلا شامل شادان، خونیک، کودکان و شیخ‌آباد نقشه‌برداری شده اما از آن سال تاکنون تنها سه معدن فعال بوده و هیچ کاری برای شیخ‌آباد انجام نشده است.

وی ادامه داد: در برهه‌ای از زمان حتی از وجود این معدن اظهار بی‌اطلاعی شد، در حالی که سازمان زمین‌شناسی نقشه‌برداری کرده و از نظر اکتشافات هم آنچه مطرح شده این است که معدن طلا در روستای شیخ‌آباد هم از نظر وسعت جغرافیایی و عمقی از شادان بزرگتر است که در صورت راه‌اندازی این معدن اشتغال مستقیم زیادی ایجاد می‌شود.

انتهای پیام/۶۹۰۲۷
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دیدگاهتان را بنویسید