کتابخانه های خرد توسعه یابد/ ضرورت ایجاد کتابخانه سیار در سواحل – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی شامگاه چهارشنبه در دیدار با دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور با اشاره به اینکه توجه به کتاب سبب می‌شود که از وب گردی‌های غیرهدفمند و ناسالم دور شد، افزود: کتاب نیاز علمی و فرهنگی جامعه را تأمین می‌کند.

وی افزود: علاوه بر تولید، نگهداری کتاب و دعوت به کتابخوانی باید کتابخوان تربیت کرد و به جای کتابخانه های بزرگ باید کتابخانه های خرد و کوچک را در محلات مختلف گسترش داد.

وی ساخت کتابخانه در مناطق مختلف شهر ساری را لازم دانست و گفت: اگر می‌خواهیم فرهنگ کتابخوانی را ترویج دهیم باید هزینه کرد و لازم است در شهر ساری کتابخانه های متعددی داشته باشیم.

آیت الله لائینی تصریح کرد: متأسفانه در مواقعی آثار و کتاب‌هایی وارد شدند که اثرات سو داشته است و باید مشوق‌هایی برای کتاب‌های خوب ارائه شود.

امام جمعه ساری با تاکید بر رعایت موازین ارزشی و مقررات کتابخانه و کتابداری توسط فعالان این مراکز گفت: باید از افراد معتقد و ملتزم در مراکز کتابخانه ها بهره گیری کرد.

وی با اظهار اینکه مازندران استانی فرهنگی است، پایین بودن سرانه فرهنگی و مطالعه را در استان نامناسب دانست و گفت: سواحل فرصتی مناسبی برای ترویج فرهنگ کتابخوانی است و با راه اندازی کتابخانه های سیار می‌توان به کارهای فرهنگی در سواحل پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید