چگونه می توان موها را سریع رشد کرد در حالی که واقعاً نمی توانید منتظر بمانید


این اتفاق افتاد – بدترین کابوس موهای شما به واقعیت تبدیل شد. پس از اینکه سرانجام به ارزش سالها صبر برای دستیابی به طول موهای مورد نیاز خود پی بردید ، یک اشتباه کوچک شما را ترک کرده است خیلی زیاد قفل های کوچکتر از آنچه فکرش را می کردید تا به قرار ملاقات خود برسید. یا ممکن است شما یک رویداد بسیار مهم داشته باشید و * هنوز * به قدمی نرسیده اید که امیدوار بودید ظاهری تخته ای در Pinterest داشته باشید. شما باید نحوه رشد سریع مو را بدانید ، و اکنون به آن احتیاج دارید.

اما ، قبل از اینکه به سراغ حالت وحشت بروید ، یک خبر خوب وجود دارد: در اینجا چند مرحله ساده است که می توانید برای رشد سریعتر موهای خود انجام دهید. نکته ، نکته: همچنین می توانید برخی از محصولات اکستنشن مو را در یخچال خود بیابید.

به گفته سه متخصص ، بهترین روش های سریع رشد مو را مشاهده کنید. شما مانند راپونزل در راه لبه ها خواهید بود.

درک چرخه رشد طبیعی مو

قبل از ورود به دفترچه بازی خود برای رشد سریع مو ، مهم است که نحوه عملکرد چرخه رشد مو را درک کنید. به گفته پنی جیمز ، متخصص تریکولوژی ، IAT ، موها برای شروع فقط 1/2 اینچ در ماه رشد می کنند. “موهای ما در یک چرخه ثابت است ، با مرحله رشد ، [known as the] فاز آناژن ، [and] حدود 85 درصد کل موهای سر ما در این مرحله است. “جیمز می گوید که حدود 1 درصد از کل موها در مرحله کاتاژن یا مرحله استراحت هستند. 14 درصد باقی مانده موها نهایی هستند مراحل در تلوژن (AKA ، در حال سقوط) هستند.

وقتی موهای جدید در حال رشد است ، از وسط یا پوست سه لایه اصلی پوست شروع می شود. جیمز خاطرنشان می کند که در اینجا فولیکول مو شما شروع می شود و در نهایت مو از فولیکول پوست سر خارج می شود. اما فولیکول فیزیولوژی خاص خود را دارد: پایه فولیکول پیاز مو نامیده می شود و برآمدگی روی آن می نشیند. هر دو نقش مهمی در توسعه دارند.

سلولها و سلولهای بنیادی وجود دارند که سلولهای مویی را در ناحیه پیاز ایجاد می کنند. سلول های بنیادی در ناحیه برآمدگی فولیکول مو قرار دارند. جیمز می افزاید که پیاز مو روزانه 0.35 میلی متر مو تولید می کند. “مهمترین آن پاپیلای پوست ما است ، که گروهی از سلول ها هستند که با رگ های خونی ارتباط برقرار می کنند و تحت هرگونه عدم تعادل در بدن قرار می گیرند.”

چه کسی می دانست که ممکن است چنین فیزیولوژی پیچیده ای در یک طرف مو وجود داشته باشد که در نهایت به شما کمک می کند ظاهر خود را نشان دهید؟ بنابراین برای ادامه آن چرخه چه کاری می توانید انجام دهید؟ خیلی ، واقعا. در اینجا باید از کجا شروع کرد.

این مواد غذایی را که باعث رشد سریع موهای شما می شوند ، ذخیره کنید

چسبیدن به غذای خوب می تواند برای شما شگفت انگیز باشد و رنگ شفافی (برای مثال: زغال اخته ، سبزیجات برگ دار ، ماهی چرب) و همچنین موهای در حال رشد ایجاد کنید. همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، تغذیه نقش مهمی در رشد مو دارد. کارشناسان آموزشی از Gabby Waka-Flores، RDN، CLE، HUM غذاهایی مانند:

  • دانه های آفتابگردان
  • تخم مرغ
  • گوشت قرمز
  • حبوبات
  • جوجه
  • ماهی چرب
  • اسفناج

لیست مواد غذایی پیشنهادی جیمز شامل توفو ، قارچ ، صدف ، آجیل ، دانه ها ، کلم بروکلی ، موز و آووکادو است. “همه [of the] موارد فوق گروههای غذایی عالی غنی از اسیدهای آمینه و پروتئین هستند. [which is] مهمترین چیز این است که مو و پوست را سالم نگه داریم. ”

مارتین لنگشام ، IAT ، WTS می گوید مطمئن شوید که انواع غذاها را تهیه می کنید. با ترکیب ترکیبی از گروه های غذایی و تمرکز بر رنگ های مختلف سبزیجات و میوه ها ، به تعادل کامل مواد مغذی و مواد معدنی خود دست خواهید یافت. و به نوبه خود ، او می افزاید: “فرایندهای گوارشی شما بسیار بهتر و کارآمدتر کار می کنند و رشد موهای قوی تری خواهید داشت.”

برای رشد سریع موها از یک یا دو مکمل استفاده کنید

مکمل رشد مو

مکمل ها ، جای تعجب نیست ، بازیگران اصلی رشد سریع مو هستند. “برای اینکه بتوانید موهای خود را به درستی تغذیه کنید ، باید خود را تغذیه کنید.” با انجام این کار ، جیمز می گوید که به موهای شما کمک می کند تا بدون وقفه در چرخه موی مناسب بمانند. موهای ما یک قسمت است ، در واقع این کوچکترین قسمت بدن ما است بنابراین وقتی از تغذیه مناسب بدن خود غافل می شویم به راحتی نامتعادل می شود. ”

جیمز می گوید: بهترین ویتامین ها برای رشد مو شامل ویتامین های C ، D ، روی ، کلسیم و ویتامین های گروه B مانند B12 ، اسید فولیک (B9) و بیوتین (B7) است. او می گوید: “این ویتامین ها برای سیستم عصبی ، آزادسازی انرژی و سلامت موهای ما عالی هستند.”

موهای شیرین HUM حاوی بیوتین ، اسید فولیک و روی ، B12 ، Pho-T و PUBA است که از رشد مو حمایت می کند ، سلامت فولیکول مو را حفظ کرده و موهای قوی را تقویت می کند. طراحی شده برای (در مورد ترکیب مواد قوی اینجا بیشتر بدانید.) صمغ توت خوشمزه گیاهی سیمهای قوی و سالم را تقویت می کند.

دکتر. دکتر استیون شاپیرو ، از مشتریان خود می خواهد که برای رفع هرگونه کمبود احتمالی تغذیه ای ، از یک مولتی ویتامین خوب استفاده کنند. کنترل پایه با در نظر گرفتن مواد مغذی ضروری برای حمایت از قبل از یائسگی و پر کردن هرگونه شکاف تغذیه ای طراحی شده است.

جیمز پیشنهاد می کند که قبل از مصرف مکمل های ذکر شده در بالا ، با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که با هیچ یک از داروها تداخل ندارید.

موضوعاتی را برای تسریع روند اعمال کنید

با توجه به محتوا ، برخی از فرمول ها در بازار وجود دارد که باعث افزایش سرعت رشد مو می شود. لنگسوم توضیح می دهد: “به طور کلی ، موضوعات حاوی مواد مغذی هستند.” او می گوید: “و آنها در واقع از طریق جمجمه وارد فولیکول می شوند ، مادامی که روی جمجمه زیاد تجمع نداشته باشید.” “موضوعات گاهی اوقات دارای مسدود کننده PHT هستند و این مخصوصاً برای افرادی که ریزش موی زنانه یا ریزش موی مردانه دارند مفید است.”

علاوه بر این ، دکتر شاپیرو می گوید محصولاتی هستند که از ویتامین های موضعی برای رشد مو استفاده می کنند. “و هنگامی که شما وارد ویتامین سطحی می شوید ، باید وارد فولیکول های مو شود که در لایه چرب پوست قرار دارند.” وقتی از مواد مغذی سطحی استفاده می کنید ، دکتر شاپیرو هشدار می دهد که هیچ تضمینی وجود ندارد که برای تحریک مو وارد سلول ماتریس مو شود. با این حال ، موارد موضوعی قطعاً ارزش یکبار بازدید را دارند. همراه با مشتریان خود ، دکتر بر اساس وب سایت خود ، شاپیرو از سرم ماینوکسدیل 2 for برای خون زن از مارک تجاری تحت نام خود استفاده می کند ، که از نظر پزشکی برای حدود 60 درصد خون اثبات شده و م effectiveثر است. این فرمول برای بازسازی فولیکول های مو عمل می کند تا رشد مو را تحریک کند.

مشابه ماینوکسیدیل ، ممکن است نام Rogen را شنیده باشید ، که دکتر شاپیرو می گوید گردش فولیکول های مو را افزایش می دهد. برای بهترین نتیجه ، او استفاده از آن را دو بار در روز توصیه می کند و می گوید اگر از این مسیر رفتید باید در استفاده از آن کوشا باشید.

شامپوی مناسب با نوع موی خود را انتخاب کنید

مردی که موها را می شوید

متاسفانه به گفته جیمز ، هیچ شامپوی جادویی در بازار وجود ندارد که باعث رشد سریع موهای شما شود. با این حال ، او می گوید که پیدا کردن شامپوی مناسب برای نوع موی شما بسیار مهم است ، که یک متخصص مو می تواند به آن کمک کند. و علاوه بر این ، او می گوید بهترین راه برای بهترین حالت این است که روزانه یا یک روز در میان شامپو بزنید یا اگر موهای فر و پیچ خورده ای دارید ، هفته ای یکبار شامپو بزنید. جیمز می گوید: “از مارکی استفاده کنید که کاملاً برای نوع موهای شما تحقیق شده است.”

همچنین ، Langsum پیشنهاد می کند که هنگام خرید محصولات مو ، چشمان خود را برای مواد خاصی بکنید. او می گوید: “آرنیکا ، رزماری ، اسطوخودوس ، روغن گریپ فروت و روغن جوجوبا به ویژه برای ریزش مو مفید هستند.”

خط پایین

در حالی که لزوماً هیچ محصولی در بازار وجود ندارد که بتواند موهای شما را با سرعت برق بالا ببرد ، اما برخی اقدامات را می توانید برای تشویق رشد مو انجام دهید. با دنبال کردن این مراحل ساده روزانه ، احتمال قفل شدن طولانی مدت را در کوتاه ترین زمان افزایش می دهید.

و در همین حال ، در اینجا نکاتی از خانه جیمز آمده است که به موهای شما درخشش نهایی را در هر طول می بخشد. در حالی که ممکن است این پول شما را افزایش ندهد ، او پیشنهاد می کند که با سرکه سیب بشویید. او می گوید: “سیب حدود 2-3 اسید pH دارد.” هنگامی که بعد از شامپو زدن روی موها استفاده می شود ، خاصیت اسیدی خواص آن را خاموش کرده و درخشندگی براق را به موها می بخشد. ” او می گوید برای افزودن به این ، می توانید جوش شیرین را نیز امتحان کنید ، که دارای اثر براق کننده است.

دیدگاهتان را بنویسید