چک نقد ۵۰۰ میلیارد یورویی اتحادیه اروپا برای اوکراینی ها – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، پایگاه آمریکایی بلومبرگ روز یکشنبه به نقل از منابع آگاه خود اعلام کرد که اتحادیه اروپا قصد دارد ۵۰۰ میلیارد یورو کمک مالی به اوکراین اختصاص دهد.

گفته شده اختصاص این مبلغ کلان با هدف احیای اقتصاد اوکراین صورت می‌گیرد.

به گفته منابع بلومبرگ، کمیسیون اروپا به دنبال گزینه‌های تأمین مالی مانند کمک‌های مالی و وام برای چگونگی تخصیص این مبلغ است.

بلومبرگ می‌گوید که این طرح با بیش از ۲ هزار صفحه شامل بخش‌های زیرساخت، امنیت، آب و هوا، انرژی و برنامه‌های دیجیتالی سازی است.

یک ماه پیش نیز، «اورزولا فن در لاین» رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا با برگزاری نشست خبری در بروکسل اعلام کرده بود که این اتحادیه برای بهبود اقتصاد اوکراین مبلغ ۹ میلیارد یورو کمک اضافی به این کشور ارائه می‌کند. رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در این خصوص افزود: کمک‌های اتحادیه اروپا به اوکراین بی درنگ ادامه خواهد یافت؛ چون کی‌یف در خط مقدم ارزش‌های اروپایی دفاع می‌کند!

«اورزولا فن در لاین» اضافه کرد: تلاش می‌کنیم اوکراین در مدت زمان کوتاهی به منابع مالی مورد نیاز خود دست یابد. ما کمک‌های مالی جدیدی را برای اوکراین تا سقف ۹ میلیارد یورو در سال ۲۰۲۲ ارائه خواهیم کرد.

تلاش‌های اتحادیه اروپا برای ارائه کمک‌های نظامی و غیرنظامی به اوکراین در حالیست که مسکو تا کنون بارها هشدار داده است که سرازیر کردن تسلیحات به کی یف به تشدید تنش‌ها دامن زده و دست یابی به راه حلی دیپلماتیک را دشوارتر خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید