چقدر می توانید انتظار کاهش وزن بعد از جراحی کاهش وزن را داشته باشید؟


داشتن انتظارات واقع بینانه قبل از شروع جراحی کاهش وزن مفید است. یکی از رایج ترین س questionsالاتی که ما می شنویم این است که فرد می تواند انتظار کاهش وزن بعد از عمل را داشته باشد. کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود.

خبر خوب این است که سالهاست که تمام مراحل اصلی انجام شده است. محققان به طور گسترده ای این عملیات را در افراد مسن در پایگاه های داده بزرگ در بسیاری از کشورها مطالعه کرده اند و نتایج در بین میلیون ها نفر ارزیابی شده است.

یکی از اولین نکاتی که باید قبل از رسیدن به پوند مورد انتظار ، به خانه بروید ، این است که مطالعات به طور واضح نشان می دهد که افراد بالای 60 سال که تحت عمل جراحی کاهش وزن یا به اصطلاح جراحی متابولیک قرار گرفته اند ، عمر طولانی تر و سالم تری دارند.

این روش با کاهش شانس ایجاد بیماریهای چاقی ، خطرات را کاهش می دهد. به عنوان مثال ، یک مطالعه طولانی مدت در مورد افراد چاق سوئدی گزارش شده در مجله پزشکی نیوانگلند در سال گذشته مشخص شد که پس از 25 سال داده ، سرانجام می توان نشان داد که بقا و سلامتی با جراحی کاهش وزن به میزان قابل توجهی بهبود یافته است ، در مقایسه با افرادی که دارای اضافه وزن مشابه هستند و در سیستم سلامت ملی از درمان مدیریت وزن استفاده می کنند.

سایر مطالعات بزرگ ، از جمله برخی در ایالات متحده ، کاهش چشمگیر حمله قلبی ، سکته مغزی ، بیماری کلیوی ، نابینایی ، قطع عضو را نشان می دهد ، به ویژه در افراد مسن مبتلا به دیابت نوع 2. آنها قطعا می دانند که سلامتی بهبود یافته و خطرات با این روش ایمن و 45 دقیقه ای کاهش می یابد.

تعداد دقیق پوندهای از دست رفته در افراد مختلف بسیار متفاوت است و همچنین بین انواع مختلف روش ها تنوع وجود دارد. در مورد متداول ترین روش انجام شده در ایالات متحده ، لاستروسکوپی گاسترکتومی اسلیو ، اکثر مطالعات نشان می دهد که وزن از دست رفته حدود 65 یا 70 درصد وزن اضافی بدن (EBW) است.

برخی مطالعات کاهش وزن بسیار بیشتر و برخی دیگر کمتر را نشان می دهند ، اما این زمینه خوبی است. برای اینکه بدانید آیا اضافه وزن دارید ، نمودار وزن ایده آل بدن خود را از نظر قد ببینید و آن را از وزن فعلی خود کم کنید. اینها پوند اضافی هستند و شما می توانید حدود دو سوم آنها را بعد از عمل کاهش دهید.

ممکن است کمی گیج کننده باشد ، زیرا مطالعات گاهی اوقات کاهش وزن کلی (TBW) را گزارش می دهند و این میزان معمولاً پس از عمل به 25 درصد نزدیک می شود. در مقایسه ، بهترین مطالعات با جدیدترین داروهای مورد تأیید FDA چیزی در حدود 7 درصد از وزن کل بدن را که پس از یک سال از دست رفته است نشان می دهد.

مطالعات کاهش وزن بدون جراحی نشان می دهد که موفقیت ضعیف تا دو سال پس از آن وجود دارد. مطالعات جراحی 25 سال یا بیشتر طول می کشد و به دلیل تغییر دائمی هورمون ها در بدن ایجاد شده توسط جراحی ، موفقیت پایداری را نشان می دهد.

از شخصی که 280 کیلوگرم وزن دارد مثال بزنید. پس از جراحی ، این فرد 25 درصد از وزن کل بدن خود را ، یا حدود 70 پوند ، از دست می دهد. همان فرد قبل از جراحی حدود 100 پوند وزن داشت و 70 درصد وزن خود را ، یا 70 پوند کاهش داد.

در حالی که این بسیار عالی است و منجر به پیشرفت چشمگیری در سلامت و کیفیت زندگی می شود ، اما همچنان می تواند برای افرادی که امیدوارند 95 درصد از وزن اضافی خود را از دست بدهند ناامید کننده باشد. آیا این بدان معناست که شما نمی توانید وزن بیشتری را کاهش دهید؟ خیر ، افراد می توانند از میانگین ها فراتر روند ، اما تلاش بیشتری لازم است.

تعهد به ورزش هفت روز در هفته باعث کاهش وزن می شود و پایبندی به یک رژیم غذایی طولانی مدت سالم که بر سبزیجات و پروتئین بر کربوهیدرات ها تأکید می کند نیز کمک خواهد کرد.

آیا دلایلی وجود دارد که افراد میانگین را انجام نداده اند؟ بله ، مطالعات نشان می دهد که سن بالا و ناتوانی ، کاهش وزن کمی را پیش بینی می کند و شرایط خاص سلامتی ، مانند دیابت نوع 2 و سندرم تخمدان پلی کیستیک ، برخی از بادهای هورمونی را ایجاد می کند که می تواند کاهش متوسط ​​وزن را کمی کاهش دهد. جراحی هنوز هم بهترین گزینه برای این افراد مسن است ، اما وزن کاهش یافته ممکن است کمی کمتر از حد متوسط ​​باشد.

و بسیاری از نتایج حاصل از ژنتیک و بیوشیمی خواهد بود ، که تا حد زیادی از دست ما خارج است. در مورد یک روش آستین ، به ویژه هنگامی که کاهش وزن کافی نیست ، گزینه های تجدید نظر عالی وجود دارد که می تواند از طریق یک روش دوم کاهش وزن موفق ایجاد کند.

مقدار وزن پس از عمل جراحی بای پس معده در بسیاری از مطالعات چند درصد بیشتر از بعد از آستین است ، به ویژه هنگامی که به نتایج طولانی مدت ، به عنوان مثال ، 10 سال نگاه می کنیم.

روشی که بیشترین میانگین کاهش وزن را دارد ، پارگی اثنی عشر است. در بسیاری از مطالعات ، درصد طولانی مدت اضافه وزن بیش از 80 است ، اما عوارض جانبی بیشتری دارد.

در نهایت ، جراحی متابولیک کامل نیست ، اما یک درمان بسیار اثبات شده ، ایمن و م effectiveثر برای یکی از بدترین مشکلات سلامتی است که امروزه اکثر مردم با آن روبرو هستند.

آیا اضافه وزن مشکلی است که با آن دست و پنجه نرم می کنید؟ برای کنترل وزن خود چه می کنید؟ آیا گزینه های درمانی جراحی کاهش وزن را بررسی کرده اید؟ چه کسی را می شناسید؟ اگر می دانستید می توانید بیش از نیمی از وزن اضافی خود را کاهش دهید ، جراحی را در نظر می گیرید؟ لطفا نظرات خود را با جامعه به اشتراک بگذارید.