رژیم لاغری سریع

پنج مرحله توسعه تیم

اکثر کارشناسان در توسعه تیم موافق هستند که تیم ها از پنج مرحله مختلف عبور می کنند. سرعت حرکت تیم در هر مرحله به اعضای تیم، مهارت های فردی آنها، کاری که انتظار می رود انجام دهند و نوع رهبری در دسترس تیم بستگی دارد.

بروس تاکمن چهار مرحله اصلی توسعه تیم را تشکیل، طوفان، مدل سازی و اجرا در نظر گرفت. بعداً، با محبوبیت تیم‌های خود مدیریت در تجارت، او پنجمین مرحله تعویق/انتقال را اضافه کرد. توماس کوئیک پنج مرحله تیم را نام برد: جستجو، تعریف، تعریف، پردازش و جذب/اصلاح. هر اصطلاحی که برای مراحل استفاده شود، هر پنج تیم مراحل توسعه و کار را طی خواهند کرد.

سطح ۱ اولین مرحله زمانی است که تیم تشکیل می شود و اعضا با هم ملاقات می کنند. آنها یاد می گیرند که فرصت ها و چالش های تیم چه خواهد بود. تک تک اعضا ممکن است در مورد نقش خود گیج شوند یا نیاز به تیم را درک نکنند. اعضا در مورد اهداف به توافق می رسند و رویه هایی را برای عمل تعیین می کنند که اغلب به طور مستقل کار می کنند. قوانین یا دستورالعمل های اصلی را برای تیم تعیین کنید. در ابتدا، رهبر تیم ممکن است یکی از اعضای گروه، سرپرست، مدیر یا مشاور باشد که فرآیند ساخت تیم را تسهیل می کند. رهبری به تیم کمک می کند تا عملیات خود را تعریف کند. در این مرحله، رهبر نیاز به هدایت و درک الزامات آموزشی تیم برای عبور از هر مرحله دارد.

فاز دوم در مرحله دوم، بیان فردی ایده ها صورت می گیرد و درگیری آشکار بین اعضا وجود دارد. اعضا تمایل دارند به جای مسائل بر جزئیات تمرکز کنند و برای نفوذ رقابت کنند. اعتماد کم در میان اعضای تیم، نشانه بارز این مرحله است. تیم باید سبک رهبری و روش تصمیم گیری مورد نظر را انتخاب کند. رهبر تیم می تواند با تأکید بر تحمل و صبر در بین اعضا کمک کند. رهبر باید فرآیند تیم را به سمت اهداف روشن، نقش های تعریف شده، رفتار تیمی قابل قبول و فرآیند بازخورد متقابل برای ارتباطات تیمی هدایت کند.

مرحله ۳ در مرحله سوم، تیم عادات کاری را ایجاد می کند که از قوانین و ارزش های گروه حمایت می کند. آنها از ابزارها و روش های شناخته شده استفاده می کنند. رفتارهای خوبی از خود نشان می دهد؛ افزایش اعتماد متقابل، انگیزه و ارتباطات باز؛ کار تیمی مثبت و تمرکز تیمی مشهود است. روابط تیمی رشد می کند و ویژگی های فردی به درستی درک و استفاده می شود. رهبر تیم به تشویق مشارکت و حرفه ای گری در بین اعضای تیم ادامه می دهد.

مرحله چهارم مرحله چهارم سطوح بالایی از وفاداری، مشارکت، انگیزه و تصمیم گیری جمعی را نشان می دهد. افزایش اشتراک دانش، آموزش متقابل و وابستگی متقابل. این تیم در توسعه برنامه ها و استراتژی ها برای رسیدن به اهداف خود و انجام کار خود هدایت می شود. رشد شخصی و مشارکت در سراسر عضویت تشویق می شود. رهبر تبدیل به یک تسهیل کننده می شود که به تیم در فرآیندهای ارتباطی کمک می کند و در صورت بازگشت به مرحله قبلی کمک می کند.

سطح پنج برای تیم‌های پروژه، کمیته‌های موقت یا تیم‌های کاری که به پایان می‌رسند، یک مرحله خاتمه وجود خواهد داشت که موفقیت تیم را جشن می‌گیرد و به رسمیت می‌شناسد. سپس برخی از انحلال روابط تیمی عزادار شدند و شروع به برنامه ریزی برای تغییر در الزامات تجاری فردی کردند. در این مرحله، رهبری باید بر قدردانی سازمان و قدردانی از تیم و فرد تأکید کند. برای تیم های کاری در حال انجام، ممکن است با توسعه، تبدیل شدن به عنوان افراد و اصلاح به تیم های تجدید نظر شده، سطح عملکرد بالاتری وجود داشته باشد. توجه به این نکته مهم است که تیم های در حال انجام ممکن است زمانی که افراد جدیدی به تیم اضافه می شوند به مراحل قبلی برگردند.

برای حرکت در مراحل مختلف توسعه تیم به زمان و تلاش نیاز است. هر تیم تمام مراحل را طی خواهد کرد. با این حال، برنامه برای هر مرحله از هر تیم ممکن است بسته به اعضای فردی و سطح مهارت آنها، کاری که از تیم انتظار می رود انجام دهد و رهبری تیم در هر مرحله متفاوت باشد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر

دیدگاهتان را بنویسید