وزش تندباد و گرد و خاک غلیظ در آسمان ارومیه – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانمهدی صابری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به ورود سامانه بارشی جدید به استان اظهار کرد: توده هوای جدیدی که از عصر دیروز وارد آسمان استان شده، از صبح امروز با وزش تندباد گرد و خاک را به آسمان آذربایجان غربی تحمیل کرده است.

وی ادامه داد: با ورود سامانه بارشی جدید به آسمان استان، مردم آذربایجان غربی از عصر یکشنبه شاهد رگبار متناوب باران، رعد و برق و وزش باد گاهی شدید و گرد و خاک خواهند بود.

صابری با بیان اینکه در حال حاضر از صبح امروز شاهد وزش تندباد و گرد و خاک غلیظ در آسمان هستیم، گفت: پیش بینی می‌شود این توده هوای جدید تا فردا میهمان آسمان استان باشد، همچنین این سامانه می‌تواند در مناطق مستعد به شکل رگبار و رعد و برق، بارش تگرگ و وزش باد شدید و گرد و خاک خودنمایی کند.

وی یادآور شد: سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها، احتمال آبگرفتگی معابر، خیزش گرد و خاک و کاهش دید و کیفیت هوا، آسیب به بنرها و سازه‌های موقت نیز دور از انتظار نیست.

کارشناسان مدیریت بحران نیز نسبت به آبگرفتگی معابر شهری، اجناب از تردد و اتراق در حاشیه رودخانه‌های فصلی و عدم صعود به ارتفاعات به سبب خطر جاری شدن سیلاب و برخورد صاعقه هشدار داده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید