هیچ نشانه ای ندیده‌ایم که پوتین تصمیم به استفاده از سلاح هسته ای گرفته است


«جان کربی»، هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید امروز (چهارشنبه) در گفت‌وگو با شبکه الجزیره اظهار داشت: «ما می‌خواهیم شاهد پایان جنگ در اوکراین باشیم و اگر پوتین تصمیم به خروج نیروهایش بگیرد، این جنگ همین امروز می‌تواند پایان یابد».

هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید با این ادعا که واشنگن خواستار پایان جنگ در اوکراین است، گفت که مذاکرات بهترین راه‌حل برای پایان دادن به جنگ است، اما پوتین تاکنون تمایلی برای گفت‌وگو از خود نشان نداده است.

 

به گزارش ایسنا، «جان کربی»، هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید امروز (چهارشنبه) در گفت‌وگو با شبکه الجزیره اظهار داشت: «ما می‌خواهیم شاهد پایان جنگ در اوکراین باشیم و اگر پوتین تصمیم به خروج نیروهایش بگیرد، این جنگ همین امروز می‌تواند پایان یابد».

 

وی مدعی شد: «اما پوتین تاکنون تمایلی برای گفت‌وگو از خود نشان نداده است، اما زلنسکی می‌خواهد به دفاع از کشورش ادامه دهد و ما از او حمایت خواهیم کرد».

 

هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید همچنین اعلام کرد که «آمریکا اظهارات پوتین در مورد توسل به سلاح هسته‌ای را جدی می‌گیرد».

 

وی تصریح کرد: «ما هیچ نشانه ای ندیده‌ایم که پوتین تصمیم به استفاده از سلاح هسته ای گرفته است یا اینکه ارتش او برای این امکان آماده شده است».

 

جان کربی در پایان این مصاحبه خود به الجزیره گفت: «ما با طرف روسی موافقیم که می‌گوید جنگ هسته‌ای نباید انجام شود و برنده‌ای ندارد».

دیدگاهتان را بنویسید