همایش موکب داران اربعین استان‌های شمالی برگزار شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، در این همایش یک روزه که عصر دوشنبه در آمل پایان یافت، مدیران ستاد بازسازی عتبات عالیات به همراه مدیران موکب‌های اربعین استان‌های مازندران، گیلان، گلستان وسمنان ” دستاوردهای اربعین ۱۴۰۱ را تشریح و برای اربعین سال آینده تصمیم گیری کردند.

چهار استان مازندران، گیلان، گلستان و سمنان درمجموع بیش از ۱۲۰ موکب در مرز مهران، مسیرهای نجف، کربلا، سامران و کاظمین در اربعین امسال در امر اسکان، تغذیه و درمانی به زائران ایرانی و خارجی خدمات رسانی کردند.

اسماعیل فدایی مدیر موکب شهدای مدافعان حرم آمل گفت: با اعلام ستاد مرکزی اربعین و به منظور تعامل وهماهنگی بیشتر موکب‌های اربعین برای ارائه خدمات بهتر درکشور عراق، دربه صورت منطقه‌ای تقسیم وحوزه بندی شدند.

وی افزود: در نخستین همایش وحوزه بندی صورت گرفته در سطح استان‌های شمالی، مدیران ستاد بازسازی عتبات عالیات به همراه مدیران موکب‌های اربعین به میزبانی ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران و شهرستان آمل وستاد موکب شهدای مدافعان حرم آمل در این شهرستان تشکیل شد.

فدایی ادامه داد، این همایش به تدریج در دیگر استان‌های کشور نیز برگزار و تداوم برگزاری آن در ارائه خدمات مطلوب‌تر به زائران ونیز کاهش گلایه‌های مردمی منجر خواهد شد.

وی افزود: امسال وبا کاهشی شدن بیماری کرونا استقبال ارادتمندان خاندان اهل بیت (ع) برای شرکت در مراسم اربعین چندین برابر شده بود وهمین وضعیت باعث حجم بالای مسافران در مرزها والبته برخی گله مندی ها نیز به علت تأخیر در دریافت خدمات مورد نیاز شده بود.

مدیر موکب شهدای مدافعان حرم آمل ابراز امیداوری کرد: با برگزاری همایش‌های توجیهی وکم شدن، برخی نارسایی‌ها که در نشست‌ها بیان خواهد شد، با تصمیم‌های مدیران درسطح کلان، تا قبل از اربعین سال آینده به طور کامل برطرف وبرنامه ریزی های هدفمندتری صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید