هرگز به ایران به عنوان منبع تهدید امنیت ملی خود نگاه نمی کنیم – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، «بشر الخساونه»، نخست وزیر اردن با اعلام اینکه امان برای روابط سالم با ایران آمادگی دارد، همچنین خاطرنشان کرد که کشورش هرگز به ایران به عنوان منبع تهدید امنیت ملی خود نگاه نمی‌کند.

الخساونه در گفتگوی خود افزود: «ما هرگز به ایران به‌عنوان منبع تهدید امنیت ملی خود برخورد نکرده‌ایم»

این مقام اردنی در عین حال ادعا داشت که «سرعت تهدیدات ایران علیه کشورهای همسایه کاهش یافته است و ما از این بابت خوشحالیم.»

وی با بیان اینکه ما پذیرای روابط سالم با جمهوری اسلامی ایران هستیم، همزمان تاکید کرد: در کنار روابط تهران و ریاض، باید توجه داشت که روابط اردن با عربستان تاریخی و گسترده است. وی از سوی دیگر خاطرنشان کرد: عملیات قاچاق در مرزهای شمالی که سازماندهی شده است، افزایش چشمگیری دارد.

تاکید نخست وزیر اردن بر روابط نزدیک با ایران در آستانه سفر «جو بایدن»، رئیس جمهور آمریکا به منطقه عنوان شده است.

پیش از این منابع صهیونیستی ادعای شکل گیری ائتلاف هوایی مشترک در جریان سفر بایدن به منطقه را مطرح کرده و مدعی شده بودند این ائتلاف با تهدیدات ایران مقابله خواهد کرد، اما مقامات اردنی تا کنون ضمن رد شکل گیری ائنلاف ضدایرانی تاکید کرد اند که کشورشان با ایران روابط نزدیک و رو به رشدی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید