نیم میلیون نفراز مردم آذربایجان غربی واکسن کرونا رادریافت نکردند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، سیدجلیل موسوی در خصوص وضعیت بیماری کرونا در استان افزود: این تعداد، حدود ۱۶ درصد کل افراد حائز شرایط دریافت واکسن (افراد بالای پنج سال) استان را شامل می‌شوند.

وی اظهار کرد: تنها راه مقابله با کرونا، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تکمیل واکسیناسیون است که امیدواریم شهروندان، اهتمام بیشتری نسبت به این امر داشته باشند.

دبیر قرارگاه دانشگاهی مقابله با کرونا در آذربایجان غربی اضافه کرد: از بین جامعه هدف پنج تا ۱۱ سال نیز ۸۳.۳ درصد در حدود ۳۵۴ هزار نفر دُز دوم را دریافت نکرده‌اند.

موسوی ادامه داد: تاکنون بیش از ۸۴ درصد افراد جامعه هدف در گروه سنی پنج سال به بالا در استان دز نخست، افزون بر ۷۵ درصد دز دوم، ۳۴ درصد دز سوم و کمتر از ۰.۲ (۲ دهم) درصد دز چهارم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

وی گفت: تعداد مراجعه کنندگان به مراکز آزمایش سرپایی کرونا در آذربایجان غربی در حال افزایش بوده و به تبع آن، تعداد افراد مبتلا نیز بیشتر می‌شود که امیدواریم با رعایت پروتکل‌ها این روند ادامه دار نباشد.

دیدگاهتان را بنویسید