نگرانی درخصوص تامین مرغ نداریم – تجارت‌نیوز


به گزارش تجارت‌نیوز، دبیر انجمن تولیدکنندگان جوجه گفت: با توجه به جوجه ریزی مناسب در شهریور، نگرانی بابت تامین مرغ نداریم‌.

به نقل از خبرنگاران‌جوان، محمدرضا صدیق‌پور گفت: قیمت کنونی هر قطعه جوجه یک‌روزه براساس سن و نژاد ۶ تا ۱۲ هزار تومان است.

به گفته او، هم اکنون هر کیلو مرغ با نرخ ۴۲ تا ۴۳ هزار تومان در بازار عرضه می‌شود که همین امر موجب شده تا جوجه به نرخ مصوب برسد، درحالیکه طی ماه های اخیر به سبب عرضه مرغ ۵ تا ۱۰ هزار تومان کمتر از نرخ مصوب، مرغداران تمایلی به جوجه ریزی ندارند.

صدیق پور می‌گوید: بنابر آمار در شهریور ۹۷ تا ۹۸ میلیون قطعه جوجه‌ریزی صورت گرفت، برآورد می‌شود که مهر میزان جوجه‌ریزی به حداقل ۱۰۷ تا ۱۰۸ میلیون قطعه برسد، لذا نگرانی در خصوص تامین مرغ نداریم.

دبیر انجمن تولیدکنندگان جوجه یک‌روزه گفت: با توجه به آزادسازی نرخ و افزایش قیمت مرغ، صادرات جوجه باید فعال شود، درغیر این صورت ازدیاد عرضه موجبات زیان مرغداران را فراهم می‌کند.

طبق وعده معاون اول رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی قرار بود که قیمت مرغ و تخم مرغ تا پایان شهریور اصلاح شود تا تولیدکنندگان با اطمینان خاطر به تولید ادامه دهند. براین اساس در آنالیز مرغ قیمت ۱۵ تا ۱۶ هزار تومانی هر قطعه جوجه یک‌روزه باید لحاظ شود تا موجبات اختلاف بعدی بوجود نیاید‌.

دیدگاهتان را بنویسید