نوشیدن قهوه با معده خالی برای سلامتی بدن مضر است – دکتر رویا قدمیجان


نوشیدن قهوه با معده خالی برای سلامتی بدن مضر است

اگرچه بسیاری از مردم عادت دارند به محض بیدار شدن از خواب با معده خالی قهوه بنوشند ، اما این عادت بسیار مضر برای سلامتی بدن است. نوشیدن قهوه به محض بیدار شدن می تواند برای بدن به یک عادت بد تبدیل شود ، زیرا نوشیدن با معده خالی یک حمله واقعی به معده است.

نوشیدن قهوه با معده خالی ، علاوه بر ایجاد مشکلات معده مانند سوزش سر دل ، رفلاکس و التهاب ، مصرف صبح نیز می تواند بر سطح ایمنی بدن تأثیر منفی بگذارد.

بسیاری از ما نمی توانیم روز خود را بدون قهوه شروع کنیم ، اما اگر به عنوان اولین نوشیدنی صبح هنگام خالی بودن معده مصرف شود ، می تواند مضر باشد ، زیرا کافئین موجود در قهوه ترشح اسید معده (اسید کلریدریک) را افزایش می دهد. معمولاً در هنگام هضم رخ می دهد. بنابراین ، چون هیچ غذایی برای هضم در صبح وجود ندارد ، این ترشح عمل خود را بر روی مخاط معده هدایت می کند و باعث ایجاد علائمی مانند سوزش سر دل یا حالت تهوع ، رفلاکس ، ورم معده و زخم می شود. تبدیل می شود.

اثرات قهوه بر معده خالی به اینجا ختم نمی شود. علاوه بر افزایش اسیدیته ، که می تواند کار معده را مختل کند ، برخی مطالعات نشان می دهند که نوشیدن قهوه بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب ، عکس عکس آن را دارد.

بیدار شدن از خواب در واقع ساعتی از روز است که کورتیزول ، که به عنوان “هورمون استرس” نیز شناخته می شود ، در بالاترین سطح خود در بدن قرار دارد و مصرف کافئین می تواند ترشح آن را افزایش دهد ، که می تواند به سیستم ایمنی بدن آسیب برساند. بنابراین ، به خاطر سلامتی خود ، باید سعی کنیم به محض بیدار شدن از قهوه خداحافظی کنیم و سعی کنیم این مرحله را برای چند ساعت به تعویق بیندازیم ، هنگامی که کورتیزول برای اولین بار به اوج خود می رسد.

برای همه کسانی که قادر به انجام این کار نیستند ، بهتر است یک فنجان قهوه صبحگاهی با صبحانه ای غنی از غلات کامل و فیبر بخورند تا جذب محرک ها کاهش یابد.

به گفته دانشمندان ، کافئین به طور متوسط ​​45 دقیقه پس از مصرف جذب می شود ، اما حداکثر جذب آن را می توان پس از 15 دقیقه به دست آورد.

دیدگاهتان را بنویسید