ملت ایران پرچمدار تمدن نوین اسلامی است


به گزارش خبرگزاری فارس از قشم، حجت‌الاسلام محمد عبادی‌زاده شامگاه شنبه در آیین بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در بندر لافت جزیره قشم، بیان داشت: امام خمینی(ره) شخصیتی چند بعدی است که ما هنوز تمامی ابعاد شخصیت ایشان را نشناختیم.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس ادامه داد: شخصیتی مثل امام(ره) در علوم مختلف تبحر دارد و درهم تنیدگی ابعاد شخصیتی ایشان موجب شده تحلیل ایشان کار راحتی نباشد.

وی خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) در سخت‌ترین شرایط عبودیت را فراموش نکرد و همزمان نیز سیاستمدار به تمام معنا بود و روح بلند امام(ره) با اتصال منبع لایزال الهی و نور بصیرت حقایق را در می‌یافت.

امام جمعه بندرعباس تصریح کرد: در میان رهبران سیاسی جهان شجاعت امام(ره) بی‌نظیر است و خود امام فرموده‌اند که من هیچگاه در عمرم یکبار هم نترسیده‌ام.

حجت‌الاسلام عبادی‌زاده گفت: امام(ره) به خداوند، مردم مسلمان ایران و هدف مقدسش ایمان داشت و با بصیرت الهی همه حقایق عالم را از دریچه توحید می‌دید.

 

به گفته امام جمعه بندرعباس، ساده زیستی، معنویت و عبودیت، سیاستمداری و شخصیت علمی و مردمی امام از ایشان چهره‌ای ساخت که همانند ندارد.

وی ادامه داد: اندیشه‌های امام(ره) امروز گره‌گشا و راهگشای جامعه ماست، درهم تنیدگی بین معنویت و سیاست در مکتب امام(ره) وجود دارد که در میان رهبران سیاسی جهان نظیر ندارد.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان تاکید کرد: امام(ره) به پیروان خود آموخت سیاست بدون معنویت مضر است و معنویت منهای درک صحیح از جامعه موجب نجات اجتماع نخواهد شد لذا بر همین اساس جمله معروف سیاست ما عین دیانت ماست و دیانت ما عین سیاست ماست از دل این مکتب بیرون آمد.

حجت‌الاسلام عبادی‌زاده اظهار کرد: مکتب امام(ره) برگرفته از سه بعد معنویت، عقلانیت و عبادت است و افراط و تفریط در آن جایی ندارد.

وی افزود: در هیچ کجای دنیا حتی کشورهایی که خود را معتقد به دموکراسی می‌دانند، اعتقاد به قانون و مردم‌سالاری مثل کشور ما وجود ندارد و تنها کشوری در دنیا که اصل نظام سیاسی را به دستور رهبرش به انتخابات گذاشت ایران بود.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان یادآور شد: انقلاب‌ها در دنیا عمر زیادی نداشتند چرا که مردم انقلاب کردند ولی مردم در اداره آن‌ها نقشی نداشتند اما مردم ایران ۴۳ سال است پای آرمان‌های انقلاب اسلامی ایستاده‌اند و آن را پیش می‌برند.

امام جمعه بندرعباس تصریح کرد: امام(ره) دوست و دشمن خوب را تشخیص می‌داد، استکبارستیزی و ظلم ستیزی مبدا اندیشه‌ها و انقلاب اسلامی ایران است و به رسمیت نشناختن رژیم جعلی صهیونیستی نیز ریشه در همین اندیشه دارد.

وی اضافه کرد: امروز ما ماموریت بزرگی داریم و مسیر این انقلاب به سمت امت سازی است و ما باید امت سازی و وحدت بین مذاهب و اقوام را از کشور خودمان شروع کنیم.

حجت الاسلام عبادی‌زاده تاکید کرد: رهبر معظم در بیانیه گام دوم انقلاب، مسیر انقلاب را رسیدن به نقطه نوین تمدن اسلامی نامیدند و این فتح الفتوح به تربیت نسل جوان نیاز دارد.

وی ادامه داد: امروز ساختن کشور از نظر اقتصادی، نظامی و سیاسی برای ارائه انقلاب به تمام دنیا ضروری است و باید به دولت خدمتگزار در این راه کمک کنیم.

امام جمعه بندرعباس تصریح کرد: باید به دولت فرصت داد و دست در دست یکدیگر بقیه موانع اقتصادی را از سر راه کشور برداشت تا این مکتب حیات بخش را با صدای بلند به گوش همه دنیا برسانیم.

وی در پایان از مردم جزیره قشم به ویژه بندر لافت که همواره در مسیر انقلاب برنامه‌های ارزشمندی را تدارک دیدند، قدردانی کرد.

انتهای پیام/۸۸۰۷۴
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دیدگاهتان را بنویسید