معادل جنگ در جاده های اردبیل کشته داده ایم – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، سردار غلامحسین محمدی اصل عصر جمعه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان اردبیل اظهار کرد: ملت امروز با هجمه سنگین دشمن در جبهه جنگ نرم، ادراکی، سایبری و فرهنگی رو به رو هستیم که همه رسانه‌های غرب تلاش می‌کنند تا فعالیت‌های نظام اسلامی را کم رنگ جلوه داده و آسیب‌ها و کاستی‌ها را بزرگ نمایی کنند.

وی تنش آبی و کمبود منابع را در این حوزه یادآور شد و گفت: سپاه با استفاده از تمام امکانات آبرسانی به ۶۰۰ روستا را در سال گذشته انجام داده و امسال نیز با بهره گیری از ۱۵۰ تانکر و سایر تجهیزات و امکانات سعی داریم به تمامی روستاها خدمات مناسبی را حوزه آبرسانی انجام دهیم.

فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل با ابراز تأسف از عدم پایداری آب در برخی شهرها نظیر قصابه گفت: در گرمای سوزان تابستانه در برخی از شهرهای شمالی استان تأمین منابع آب با مشکلات جدی روبرو است و ما نتوانستیم در این ۴۳ سال برای ساکنان این مناطق آب سالم پایدار را تأمین کنیم

سردار محمدی بیان کرد: قرار است با همکاری سپاه استان و بسیج سازندگی برای ۴۵۵ روستا آبرسانی انجام شود تا این دغدغه رفع و اهالی به آب شرب پایدار دسترسی داشته باشند.

وی مشکلات تحریم و کمبود منابع مالی دولت را یادآور شد و گفت: در شمال استان که جاده‌های آن به قتلگاه شبیه است باید احداث چهار خطه مورد توجه قرار گرفته و در کنار توسعه بزرگراه‌ها، راه آهن و خطوط هوایی این استان اصلاح شود.

فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل اوج محرومیت را در استان اردبیل به ویژه روستاها، مناطق مرزی و حاشیه شهرها یادآور شد و افزود: در استان اردبیل حتی خطوط هوایی از کاستی‌های جدی رنج می‌برد و در بسیاری از ایام سال مسافران هوایی ما از استان‌های همجوار برای تردد استفاده می‌کنند.

سردار محمدی نبود زیرساخت‌های اولیه در جذب مسافران و گردشگران را یادآور شد و ادامه داد: هرچند غیرت و تعصب مردم این دیار بی نظیر است اما کمبود امکانات زیرساختی به معنای واقعی مردم استان اردبیل را کلافه کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید