مزایا و معایب روغن حیوانی


پنجشنبه 22 اکتبر 1400 – 04:30

تهران (پانا) – متأسفانه این روزها تصورات غلط زیادی مدام در فضای مجازی منتشر می شود و مورد تأکید و توصیه و پذیرش نسل بزرگتر است.

به گفته جام جم ، در میان آنها اعتقاد بر این است که روغن های حیوانی مانند گوشت خوک ، چربی ، دم و کره حیوانی که محصولات طبیعی هستند و در گذشته در منزل بسیار مورد استفاده قرار می گرفت ، نه تنها باعث بیماری نمی شوند ، بلکه باعث تقویت انرژی و قدرت. قدیمی بود ، بنابراین کاملاً بی ضرر است و مشکلی برای مصرف در هر مقداری وجود ندارد! بدتر از آن ، این تصور غلط به نسل جوان منتقل می شود که اطلاعات کافی در مورد آن ندارند و اغلب توسط این نسل تأیید و مصرف می شوند. آنچه جالب تر است ، مدعیان این دیدگاه تأکید می کنند که این آموزه توسط متخصصان طب سنتی تأیید و توصیه شده است. بنابراین لازم است بدانید که از نظر طب سنتی ، بافت چربی دارای مزاج سرد و مرطوب است ، اما درجه سردی آن در چربی های مختلف کم و بیش است.

در قسمت های مختلف بدن ، گاو مانند گاو و گوسفند ، چربی های مختلف با نام های مختلف وجود دارد. چربی های خاصی که در بافت یا اطراف اندام های حیوان شکل می گیرد ، چربی نامیده می شود. چربی گوشت گاو نوعی روغن گوشت خوک است و به آن روغن چربی در اطراف قلوه سنگ می گویند ، که سردتر ، ملایم تر ، سریعتر ذوب می شود و مطلوب تر است. روغنی که با ذوب شدن دم گوسفند تهیه می شود ، روغن دم و روغنی که از دوغ تهیه می شود ، کره گوشت گاو نامیده می شود.

برخلاف تصور عموم ، برخلاف تصور عموم ، در زندگی کم تحرک و شهری ، استفاده از روغن های حیوانی بسیار غلیظ و هضم آن برای افراد دارای معده و مزاج توصیه نمی شود ، زیرا می تواند باعث تجمع این روغن ها در شریان های انسداد و سخت شدن طولانی مدت عروق و بروز حمله قلبی ، سکته مغزی و مرگ. این روغن ها برای بزرگسالان چاق و افرادی که چربی خون کمی دارند ، به ویژه کلسترول بالا و فعالیت بدنی کم ، به جز صبحانه متنوع و مصرف گاه و بیگاه مناسب نیست. البته ، در این مدرسه ، مصرف متعادل روغن های حیوانی برای گروه های افراد سالم مانند ورزشکاران ، کارگران سنگین با معده قوی و هضم خوب ، سرماخوردگی ، ضعیف یا ضعیف و کم خونی ، کودکان در حال رشد ، زنان باردار و بیماران سرطانی. بیماریهای خود ایمنی بلامانع است. استفاده موضعی از روغن دم و روغن چرب یک گزینه مناسب برای تسکین خشکی پوست و مفاصل و کاهش درد در افراد با مزاج خشک و افراد مسن است.

دیدگاهتان را بنویسید