مدیرکل ارشاد یزد:‌ «شعر» موثرترین قالب برای ترویج فرهنگ انقلابی و اسلامی است


به گزارش خبرگزاری فارس در ابرکوه، احسان عابدی ساعاتی پیش در آئین افتتاحیه اولین کنگره بین المللی شعر رضوی در این شهرستان که با حضور شعرای مطرح ملی و بین‌المللی برگزار شده است، اظهار کرد: برگزاری این چنین رویدادهایی نقش مهمی در جریان سازی مناسب هنری و ادبی با گستره ملی و بین‌المللی ایفا می‌کند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های فرهنگی و هنری مردم ابرکوه در استان یزد،‌ افزود: هر تفکری که قصد عرضه و نشر معارف خود را بین اقشار مختلف جامعه داشته باشد می‌تواند باید برای اثرگذاری بیشتر و بهتر از قالب عام هنر به ویژه شعر استفاده کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در ادامه گفت: دست‌اندرکاران جامعه اسلامی نیز باید برای نشر و گسترش ارزش‌های انقلابی و اسلامی استفاده از ظرفیت هنر را در اولویت اجرایی خود قرار دهد.

عابدی شعر و ادبیات را یکی از موثرترین قالب‌های هنری دانست و بیان کرد: امیدواریم برگزاری کنگره شعر رضوی بتواند به درستی و کامل مروج معارف اهل بیت(ع) باشد.

وی در پایان استفاده از ظرفیت شعرای استانی و ملی برای ترویج معارف اسلامی را حائز اهمیت دانست و خاطرنشان کرد: کنگره شعر رضوی در شهرستان ابرکوه سنگ بنایی برای ایجاد جریان فرهنگی،‌ هنری و ادبی جدید در ایران و جهان است.

انتهای پیام/الف
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دیدگاهتان را بنویسید