محور دولت سیزدهم دستیابی به عدالت و حذف عقب ماندگی است


تهران (پانا) – رئیس جمهور با بیان اینکه انجام ندادن سفرهای استانی دولت مشکلی را حل نمی کند و باید این سفرها انجام شود ، گفت: رئیس جمهور و مدیران باید با حضور در محل مشکلات را شناسایی و حل کنند و اگر رئیس جمهور به استان ها می رود اگر به سفر نرود ، نمی تواند درک واقعی از مشکلات مناطق مختلف کشور داشته باشد و آنها را حل کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ، آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز پنجشنبه در ادامه برنامه های خود برای سفر به استان فارس ، در نشست جمعی از نخبگان ، علما ، خانواده های شهدا ، ایثارگران و اقشار مختلف مردم در نماز جمعه گفت: “هدف همه پیامبران و قرآن قسطی است و داشتن انگیزه و بصیرت الهی هیچ ربطی به رفاه اجتماعی ندارد.

آیت الله رئیسی گفت: آنچه امروز ما به دنبال آن هستیم و بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بر آن تأکید دارد ، جبران عقب ماندگی است ، با وجود پیشرفت های فراوان در زمینه های مختلف ، یکی از مهمترین عقب ماندگی ها در 40 سال گذشته سالها عدالت است. “

دکتر رئیسی گفت: برای پیشرفت در عدالت ، باید براساس مطالعات آمایش سرزمین و شناخت ظرفیت ها و نیازهای هر منطقه طراحی و اجرا شود.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه محور حرکت دولت سیزدهم اجرای عدالت خواهد بود ، گفت: اساس حرکت دولت اجرای قانون و شناسایی و جبران کاستی ها است.

آیت الله رئیسی گفت: استان فارس مرکز کشاورزی ، معدن ، صنعت ، گردشگری ، خدمات و تجارت است و با توجه به تعداد زیاد جوانان با انگیزه و تحصیلکرده ، نباید با مشکل بیکاری روبرو شود ، اما متأسفانه از همان دقایق اولیه برای من حضور در استان فارس با شکایات و مطالبات مردم با بیکاری و اشتغال مواجه شده اند.

دکتر رئیسی اشتغال را یکی از حقوق اساسی بشر و یکی از وظایف اصلی دولت عنوان کرد و گفت: تلاش برای ایجاد اشتغال تنها محدود به وزارت کار نیست ، بلکه همه ادارات و نهادهای دولتی و نهادهای دولتی باید احساس کنند مسئول بوده و برای ایجاد اشتغال تلاش کنند. “

وی افزود: در ابتدای دولت ، ما اولویت اول را مبارزه با ویروس کرونا تعریف کردیم که به لطف خدا ، تلاش های دولت و حمایت مردم ، امروز با واکسیناسیون گسترده بر آن غلبه کرده ایم و اگرچه شما باید مراقب احیای تاج باشید. “اما این مشکل تا حد زیادی جلوگیری می شود.

آیت الله رئیسی گفت: “گام دوم و البته همزمان دولت توجه به وجود مردم و کنترل تورم و تورم و تشویق مشاغل بود که امروزه می توانیم با آزادی بیشتر بر آنها متمرکز شویم. بخشی از بستگان کنترل کرونا را انجام می دهند. “

رئیس جمهور استان فارس را یکی از استان های مهم در زمینه تولید محصولات کشاورزی ، صنعتی و معدنی عنوان کرد و گفت: آمار استان را از نظر اقتصادی و ارزش محصولات در وضعیت خوبی قرار داده است. علاوه بر حمایت از شرکت های مختلف تولیدی ، از استاندار فارس می خواهم که از دست اندرکاران تولید محصولات در منازل خود به ویژه تولید صنایع دستی حمایت کند.

آیت الله رئیسی استان فارس را یکی از مراکز گردشگری سلامت عنوان کرد و گفت: باید تلاش کنیم با کمک مردم و مسئولان ظرفیت های عظیم استان را فعال کنیم تا مشکل بیکاری از استان ریشه کن شود.

رئیس جمهور گفت: اجرای موفق برنامه های دولت منوط به تلاش و مشارکت عمومی مردم است و دولت در زمینه های مختلف از جمله در حل مشکل مسکن ، خود را محلی برای راهنمایی ، پشتیبانی و نظارت و اصلی می داند. زمینه ای برای حل مشکلات و رونق تولید و اقتصاد. “آیا خود مردم هستند.”

آیت الله رئیسی گفت: برخی از سفرهای استانی انتقاد می کنند و می گویند این سفرها گران است ، اما من می گویم اگر رئیس جمهور به استان ها سفر نکند ، چگونه می توان مشکل کارخانه را که 87 درصد کار ساخت و ساز بوده است ، حل کرد. برای 13 درصد باقیمانده انجام می شود ، به تعویق انداختن هشت سال؟ “، زنبور حل شد!

دکتر رئیسی گفت: اگر رئیس جمهور و مدیران در میانه میدان برای حل مشکلات حضور نداشته باشند بسیاری از مشکلات حل نمی شود. پروژه های زیادی وجود دارد که با تزریق بودجه اندک و حل مشکلات کوچک تکمیل و به بهره برداری می رسد و من به عنوان رئیس جمهور مصمم هستم که همچنان در بین مردم حضور داشته باشم و مسائل را در محل مدیریت کنم.

رئیس جمهور گفت: قبل از هر سفر استانی هیئتی به استان مقصد اعزام می شود و در تهران جلساتی با نمایندگان و نمایندگان استان برگزار می شود و سوالات و مشکلات شمارش و جمع بندی می شود و همچنین موارد لازم بودجه برای استان برنامه ریزی شده و تصویب خواهد شد. “

آیت الله رئیسی گفت: بیش از 100 طرح برای استان فارس نهایی شده است و اجرای آنها بخش مهمی از مشکلات استان را حل می کند.

دیدگاهتان را بنویسید