مبتلایان به کرونا در استان زنجان رو به افزایش است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانمشهود تقی لو در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه کرونا هنوز تمام نشده است، گفت: متاسفانه مبتلایان به کرونا در استان زنجان رو به افزایش است.

وی اظهار کرد: خوشبختانه طی چند هفته گذشته هیچ بیماری در زنجان به علت ابتلا به ویروس کرونا جان فوت نکرده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: از آغاز شیوع ویروس کرونا تاکنون ۴۰ هزار نفر به علت ابتلا و یا مشکوک بودن به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان زنجان، نمونه برداری یا بستری شده‌اند.

تقی لو تاکید کرد: با توجه به شروع موج هفتم کرونا در کشورهای همسایه، بازگشت حجاج از سرزمین وحی و همچنین سفر هم استانی‌ها به عراق به زیارت عتبات عالیات، مردم در دید و بازدیدها دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تنها پنج درصد از شهروندان زنجانی دستورالعمل های بهداشتی را رعایت می کنند، گفت: در استان رعایت بهداشت فردی و اجتماعی به شدت کاهش یافته و این روند اصلاً خوب نیست.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان ابراز داشت: از مردم استان درخواست می‌شود در مکان‌هایی که شلوغ است حتماً ماسک استفاده کنند.

تقی لو با بیان اینکه با روند موجود در زمینه رعایت نشدن دستورالعمل های بهداشتی وقوع پیک هفتم کرونا در اواخر مرداد و اوایل شهریورماه خواهیم بود، گفت: تدوام وضعیت موجود در زمینه رعایت نشدن دستورالعمل ها، بازگشت محدودیت های کرونایی را در پی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید