لاوروف: ناتو دیگر همه کاره اروپا نیست – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ریانووستی، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه امروز جمعه اعلام کرد که برای همه مشخص شده است که ناتو دیگر نمی تواند برای آینده اروپا تصمیم بگیرد.

وی افزود که سازمان پیمان امنیت جمعی (CSTO) به عنوان یک عامل ایحاد موازنه در قبال اقدامات غیرمشروع ناتو عمل می کند.

وزیر خارجه روسیه همچنین گفت که مسکو در را برای گفتگو با اتحادیه اروپا باز گذاشته است، اما کشورهای غربی ها به جای تعامل با روسیه به تنهایی مشغول انجام اقدامات خود هستند.

لاوروف همچنین به مسئله بازداشت مزدوران خارجی (دو انگلیسی و یک مراکشی) در منطقه «دونتسک» و محکومیت آنها به اعدام اشاره کرد و گفت که دلیل این مسئله جنایاتی است که آنها در آنجا مرتکب شده اند.,

وی در پاسخ به سوالی در این باره گفت: در حال حاضر، تمام فرآیندهایی که شما ذکر کردید بر اساس قوانین جمهوری خلق دونتسک است، زیرا جنایات مورد بحث در قلمرو این جمهوری انجام شده است. هر چیز دیگری در حال حاضر موضوع حدس و گمان است و من در کار سیستم قضایی و اجرای قانون جمهوری خلق دونتسک دخالت نمی کنم.

روز گذشته سه مزدور دستگیر شده در شهر «ماریوپل» در منطقه دونتسک به اعدام محکوم شدند. دو شهروند انگلیسی «شان پینر» و «آیدن آسلین» و همچنین یک شهروند مراکشی به نام «سعدون براهیم». هر سه نفر به جنایات خود اعتراف کرده اند.. طبق قوانین جمهوری خلق دونتسک، این حکم تا یک ماه قابل اعتراض است.

پیشتر «لیز تراس» وزیر خارجه انگلیس ضمن محکوم کردن شدید حکم اعدام برای مزدوران انگلیس گفته بود که این اقدامی غیرقانونی است.

«ایگور کوناشنکوف» سخنگوی وزارت دفاع روسیه پیشتر اعلام کرده بود که مزدورانی که وارد اوکراین شده اند جنگجو نیستند و بهترین چیزی که انتظار آنها را می کشد محکومیت به زندان طولانی مدت است.

دیدگاهتان را بنویسید