قطعی برق نباید از واحدهای تولیدی آغاز شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، کمال حسین‌پور در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه ۲۴ خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی طی تذکر شفاهی گفت: وزارت نیرو برخلاف وعده‌هایی که برای افزایش تولید برق و جلوگیری از قطعی آن داده بود، با تصمیمات ناگهانی و قطع گاه و بی‌گاه برق، به اقتصاد کشاورزی، تولید و امنیت غذایی کشور ضربات مهلکی وارد می‌کند.

وی تصریح کرد: اقتصاد بیشتر استان‌های کشور بر پایه کشاورزی است و مستحضر هستید که قطع ناگهانی برق در حوزه کشاورزی چه بلایی بر سر محصول و کشاورز می‌آورد. در پمپاژهای متمرکز آب، قطعی برق موجب از دست رفتن سهمیه تعدادی از کشاورزان و بروز مشکلاتی برای آنها می‌شود.

حسین‌پور افزود: در صورت قطعی برق و خاموشی سیستم‌های دامداری‌ها و مرغداری‌ها، محصولاتشان فاسد می‌شود. به وزیر نیرو تذکر می‌دهم تحت هیچ شرایطی نباید برق حوزه کشاورزی قطع شود. در قانون نیز تصویب شده که واحدهای تولیدی نباید در اولویت قطع برق باشد.

نماینده مردم پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: چرا قطع برق را از شهرستان‌های مرزی و محروم شروع کرده‌اید؟ چون صدای اعتراض آنها بلند نیست؟ وزارت نیرو چگونه می‌خواهد خسارات وارده به محصولات زراعی، باغی، آبزیان، طیور و سایر فعالیت‌های کشاورزی و منابع طبیعی را جبران کند؟ مگر خسارات وارد شده به کشاورزان در سال‌های گذشته جبران شده است.

دیدگاهتان را بنویسید