فرهنگ‌سازی مهمترین عامل در پیشگیری از اعتیاد است/ باید از ظرفیت رسانه‌ها بهتر استفاده شود


به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، منصور احمدی سرپرست اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان امروز در حاشیه جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان لرستان که با حضور جمعی از مدیران در سالن جلسات استانداری برگزار شد، در گفت‌گو با خبرنگاران اظهار داشت: اعتیاد یکی از معضلات مهم اجتماعی است که برای کاهش آلام آن در جامعه همه باید تلاش کنیم و در این راستا برنامه‌های متنوعی از سوی دستگاه‌های مختلف می‌بایست اجرا شود.

وی افزود: مهمترین عامل در جلوگیری از افزایش اعتیاد و کاهش این آسیب اجتماعی در جامعه توجه به مقوله مهم پیشگیری در ابعاد مختلف است.

سرپرست اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: پیشگیری از اعتیاد می‌بایست در روش‌های متفاوت مورد توجه باشد؛ به عنوان مثال در مدارس و دانشگاه‌ها و یا در سطوح مختلف جامعه و به ویژه در بین خانواده ها باید آموزش پیشگیری از اعتیاد مورد توجه قرار گیرد که البته برنامه‌هایی متعددی از سوی نهادهای متولی در این راستا در حال اجرا است. 

وی بر نقش بسیار مهم و پر رنگ رسانه‌های جمعی در جریان سازی مناسب برای پیشگیری از اعتیاد تاکید نمود و افزود: رسانه‌ها به واسطه اینکه ارتباط مستقیم و عمیقی با اقشار مختلف جامعه دارند می‌توانند در بحث پیشگیری از اعتیاد بسیار موثر باشند که در این زمینه نکته بسیار مهم و حائز اهمیت تولید محتوای مناسب است.

احمدی گفت: خوشبختانه ظرفیت رسانه‌ای بسیار خوبی در استان لرستان داریم که می‌توان با برنامه‌ریزی مناسب و حمایت خوب از آنها محتواهای بسیار قوی در این حوزه تولید و منتشر کرد و گامی موثر در بحث پیشگیری از اعتیاد برداشت.

سرپرست اداره‌کل ارشاد لرستان با تاکید بر اینکه فضای مجازی و رسانه‌ها امروز نقش بسیار مهمی در جوامع ایفا می‌کنند، اظهار داشت: استفاده از ظرفیت بالای رسانه و فضای مجازی در بحث پیشگیری از اعتیاد و سایر آسیب‌های اجتماعی مورد تاکید بوده و لذا در این زمینه آمادگی هماهنگی لازم و استفاده از ظرفیت‌های قانونی برای کمک به جریان سازی در این حوزه از سوی اداره‌کل ارشاد وجود دارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: قطعا با همکاری دستگاه‌های متولی می‌توانیم محتواهای بسیاری خوبی در بحث پیشگیری اعتیاد با کمک رسانه‌ها تولید و توزیع کنیم.

انتهای پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دیدگاهتان را بنویسید