عدم تحمل لاکتوز علائم و درمان


شاید حداقل یکبار عبارت “عدم تحمل لاکتوز” را شنیده باشید. آیا می دانید معنی این عبارت چیست؟ یا چگونه می توانیم تشخیص دهیم که عدم تحمل لاکتوز داریم؟ و البته درمان آن چیست؟ با ما همراه باشید تا پاسخ تمام سوالات خود را بیابید.

عدم تحمل لاکتوز چیست؟

عدم تحمل لاکتوز یا عدم تحمل لاکتوز یک بیماری گوارشی است. افراد مبتلا به این بیماری نمی توانند لاکتوز یا قند شیر را به طور کامل هضم کنند. بنابراین پس از مصرف انواع لبنیات دچار مشکلاتی مانند اسهال ، نفخ و درد می شوند. این بیماری کاملاً بی ضرر است. یعنی شما سلامت بیمار را به خطر نمی اندازید. اما گاهی اوقات می تواند بسیار خسته کننده باشد.

علت عدم تحمل لاکتوز چیست؟

طبق تحقیقات انجام شده ، بدن برای تجزیه قند شیر یا لاکتوز به ماده ای به نام لاکتاز نیاز دارد. این ماده به طور طبیعی در روده کوچک تولید می شود. در نتیجه ، افرادی که روده آنها این ماده را تولید نمی کنند ، در هضم لاکتوز مشکل خواهند داشت. کاهش سطح لاکتاز را می توان تا حدی جبران کرد. یعنی بدن به هر طریقی سعی می کند لاکتوز را هضم کند. اما هنگامی که مقدار آن کمتر از حد معینی باشد ، بدن دیگر قادر به هضم آن نخواهد بود. بنابراین ، فرد با مصرف محصولات لبنی از مشکلات مختلفی رنج می برد.

علائم این بیماری چیست؟

افرادی که این مشکل را دارند ، پس از حدود 30 تا 120 دقیقه خوردن غذاهای حاوی لاکتوز ، مشکلات زیر را دارند:

  • تورم؛
  • گوز؛
  • درد قلب و سوزش سر دل ؛
  • اسهال ؛
  • تهوع و حتی استفراغ.

چرا درمان این بیماری مهم است؟

وقتی با عدم تحمل لاکتوز مشکل دارید ، ناخودآگاه از محصولات لبنی متنفر هستید. شما با مصرف هر یک از محصولات لبنی مشکلات زیادی دارید. به همین دلیل باید از محصولات لبنی و محصولات لبنی خودداری کنید. این می تواند باعث شود بدن شما کلسیم کافی دریافت نکند. بنابراین ، مطمئناً باید این مشکل را حل کنید.

عدم تحمل لاکتوز

چرا به این بیماری مبتلا می شویم؟

همانطور که گفته شد ، وقتی روده کوچک لاکتاز کافی تولید نمی کند ، به این بیماری مبتلا می شویم. بدن با کمک لاکتاز ، قند شیر را به دو قند ساده گالاکتوز و گلوکز تبدیل می کند. این قندها به راحتی در روده جذب می شوند. روده شما ممکن است به دلایل مختلف نتواند این آنزیم را به طور ذاتی یا در طول زندگی تولید کند. در نتیجه سطوح پایین این آنزیم ، عدم تحمل لاکتوز ایجاد می شود.

جالب است بدانید که سطح لاکتاز در بدن به طور طبیعی کاهش می یابد. لاکتاز در بدن نوزادان فراوان است. اما هنگامی که نوزاد دیگر شیر مصرف نمی کند ، سطح این ماده به طور طبیعی کاهش می یابد. اما این باعث عدم تحمل لاکتوز نمی شود. در واقع بدن شما تولید لاکتاز خود را به دلیل بیماری کرون ، رشد بیش از حد باکتری ها ، بیماری سلیاک یا عفونت های مختلف کاهش می دهد.

درمان عدم تحمل لاکتوز چیست؟

متأسفانه باید بگوییم که این بیماری درمان خاصی ندارد. این بدان معناست که شما نمی توانید این مشکل را با مصرف دارو یا حتی جراحی حل کنید. با این حال ، نکاتی وجود دارد که می تواند در این زمینه به شما کمک کند:

  • مصرف لبنیات را تا آنجا که ممکن است کاهش دهید.
  • به تدریج لبنیات بسیار کمی به رژیم غذایی روزانه خود اضافه کنید.
  • از محصولات کم لاکتوز استفاده کنید ؛
  • پودر لاکتوز را به محصولات لبنی اضافه کنید.
  • از محصولات لبنی بدون لاکتوز استفاده کنید.
عدم تحمل لاکتوز

محصولات لبنی بدون لاکتوز چیست؟

همانطور که گفته شد ، وقتی بدن فاقد باکتری لاکتاز است ، از هضم و تجزیه لاکتوز قدردانی نمی کند. به این ترتیب مشکلات گوارشی خواهید داشت. به همین دلیل است که بسیاری از تولید کنندگان لبنیات در نظر دارند که پودر یا عصاره لاکتاز را به برخی از محصولات خود اضافه کنند. به این ترتیب ، افرادی که مشکلات گوارشی دارند ، لاکتاز را به همراه لاکتوز مصرف می کنند. در نتیجه ، آنها دیگر مشکلات گوارشی نخواهند داشت. در حال حاضر مقدار زیادی شیر بدون لاکتوز در فروشگاه ها موجود است. البته فراموش نکنید که خودتان می توانید عصاره لاکتاز را به شیر اضافه کنید. اما شیر بدون لاکتوز بافت صافی دارد و عصاره لاکتاز زیر دندان شما نمی رود.

بنابراین ، دوستان عزیز ، آیا شما نیز از عدم تحمل لاکتوز رنج می برید؟ برای حل مشکل خود کدام روش را انتخاب کردید؟ آیا از محصولات لبنی بدون لاکتوز استفاده می کنید؟ نظرات خود را با ما و سایر همراهان به اشتراک بگذارید. فراموش نکنید که منتظر نظرات شما دوستان عزیز هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید