صدور مجوز بازگشایی برای 3 گروه از دانش آموزان تا کنون


پنجشنبه 22 اکتبر 1400 – 12:20

تهران (پانا) – سخنگوی وزارت آموزش و پرورش برای بازگشایی مدارس روند بازگشایی مدارس از ابتدای مهر تا کنون را تشریح کرد و گفت که دو شاخص برای ورود به روند بازگشایی لازم است.

به گزارش ایسنا ، علیرضا کمرایی در این باره اظهار کرد: وزارت آموزش و پرورش فعالیت خود را برای آموزش و پرورش در مهر ماه در سال تحصیلی 1401-1400 آغاز کرد.

وی افزود: با توجه به بهبود شرایط واکسیناسیون در کشور و تسریع آن ، کاهش نگرانی های خانواده ، نیاز به فعالیت های آموزشی حضوری ، کاهش صدمات وارده به دانشجویان در حین تحصیل ، آموزش و پرورش سیاست خود را تغییر داده است. نسبت به شخص – بازگشایی مدارس “او سعی می کند آموزش را به صورت تدریجی ، آرام ، با مراقبت و احترام به جنبه های بهداشتی ادامه دهد.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در خصوص بازگشایی مدارس با بیان اینکه این وزارتخانه مدلی را برای فعالیت های حضوری طراحی و اجرا کرده است ، گفت: بر اساس این مدل ، مدارس روستایی در اولویت اول به صورت خود ادامه داده اند. فعالیتهای رو در رو

کمراج افزود که حدود 3.5 میلیون دانش آموز در مدارس روستایی و عشایری شرکت می کنند که اولویت آنها در دو گروه بود. در نیمه اول ماه اکتبر ، همه مدارس با کلاسهای درس 15 نفر در معرض بازگشایی قرار گرفتند ، زیرا نیازی به گروه بندی نبود و از اول اکتبر ، آنها مجاز به بازگشایی پس از اقدامات بهداشتی و تکمیل فرم ارزیابی آمادگی خود شدند ، که اتفاق افتاد

وی خاطرنشان کرد: در نیمه دوم مهرماه ، مدارس روستایی و عشایری با جمعیت حدود 30 دانش آموز طبق پروتکل های بهداشتی مجاز به بازگشایی شدند که این اتفاق نیز افتاد. مناطق آموزشی دارای مجوز وضعیت سلامت هستند و در شرف بازگشایی هستند.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در مورد بازگشایی مدارس ادامه داد: در گروه از ماه اکتبر ، گروه دیگری از دانش آموزان مجاز به حضور در مدرسه بودند که از نظر فنی ، حرفه ای و حرفه ای بودند. این گروه مجاز به کار بر روی دوره های مهارتی بود. ماهیت دوره های مهارت عملی است و باید در محیط کارگاهی آموزش داده شود ، بنابراین تمایل بیشتری برای بازگشایی در اینجا وجود داشت. همچنین ، تراکم دانش آموزان مهارت کمتری دارد و مشاغل زیاد است.

کامری خاطرنشان کرد: گروه سوم که امکان آموزش حضوری را داشتند دانش آموزان پایه اول ابتدایی بودند که می توانستند با موفقیت در مدرسه شرکت کنند و یک روز در هفته با معلم خود ملاقات کنند ، محیط مدرسه و شرایط محیطی آن. آنها می گویند شرایط بهتر برای بعداً “دانش آموزان دبستانی هیچ تصوری از مدرسه و معلم ندارند و پیشرفت تحصیلات خود در فضای مجازی دشوار است”. به مدارس ابتدایی اجازه داده شد این کار را به شیوه ای مدیریت شده انجام دهند.

وی تاکید کرد: دو شاخص برای ورود به روند بازگشایی ضروری بود. اول ، بیداری فاصله اجتماعی و دوم ، تهویه مناسب فضا و بیداری نقاط بهداشتی ؛ توزیع اقلام بهداشتی نیز انجام شده است و نظارت بر سلامت شخصی و افزایش آگاهی خانواده ها انجام شده و در حال انجام است.

دیدگاهتان را بنویسید