شهید ابوالفضل یوسفیان: به دشمنان بفهمانید که ما در راه دین خدا استوار و پایداریم


به گزارش خبرگزاری فارس از قم، شهید ابوالفضل یوسفیان در تاریخ یکم خرداد ماه ۱۳۴۱، در روستای کهنه‌رود بخش خلجستان قم دیده به جهان گشود. وی دوران کودکی را در همین روستای سرسبز و با طراوت سپری کرد و تحصیلات خود را تا پایان مقطع راهنمایی خواند و سپس به تهران عزیمت کرد و در شهر تهران به کارهای فنی مشغول شد.

وی در مجموع چهار نوبت راهی جبهه‌های نبرد گردید و به درجه جانبازی نایل شد و سرانجام پس از سال‌ها مجاهدت در تاریخ هجدهم خرداد ماه ۱۳۷۱، به شهادت رسید. پیکر پاک آن شهید صبور را بنا به سفارش خودش در روستای کهنه‌رود به خاک سپردند. در ادامه وصیت‌نامه شهید ابوالفضل یوسفیان را می‌خوانید.

بسمه تعالی

«ان الله اشترى من المومنین انفسهم و اموالهم بان لهم الجنه یقاتلون فى سبیل الله فیقتلون و یقتلون»

خداوند از مؤمنین جان و مالشان را خریدارى نموده و بجاى آن بهشت را براى آن‌ها قرار داده است آن‌ها نبرد مى‌کنند، در راه خدا می‌کشند و کشته می‌شوند.

ضمن سلام و درود بر پیامبر(ص)، امامان معصوم (ع) و بر پیشوایان مذهب حق و حقیقت. سلام بر امام حسین(ع)، سلام بر مهدى امام زمان(عج)، سلام بر روح‌الله امام خمینى رهبر تمام مستضعفین و سلام بر همه مقربان درگاه احدیت.

مادرجان عزیز و برادران و خواهران گرامى که همچون زینب هستید، من نتوانستم خوبی‌هایى که براى من کرده بودید جبران کنم و اکنون که من به جبهه رفته‌ام تنها خواهشى که از شما دارم این است که مرا حلال کنید و همچنین می‌خواهم که برای من هیچ ابراز نگرانى نکنید تا من اگر به خواست خداوند شهید شدم پیش دیگر شهدا روسفید باشم.

آخر مگر خون من از آنان که هر چه داشته‌اند در راه خدا داده‌اند و چقدر فداکارى و جانبازى کرده‌اند رنگین‌تر است و شما باید به دشمنان بفهمانید که ما در راه دین خدا استوار و پایداریم و تا آخرین حد توانایى ایستادگى و مقاومت می‌کنیم. من هم می‌روم تا راه دیگر شهیدان را تداوم بخشم و به امید خدا به آنها بپیوندم. باز هم تقاضا می‌کنم که براى من گریه و زارى نکنید و جامه سیاه به تن نکنید.

از برادران آقارضا و داود و ناصر و احمدآقا و خواهرانم عذرا، فاطمه و رقیه و اعظم‌خانم حلالیت می‌طلبم و از آنها استدعا دارم که به هیچ وجه احساس ناراحتى نکنند.

همیشه یار وفادار امام عزیز پیر جماران باشند و او را همیشه دعا کنند و همیشه در خط اصیل اسلام و اعتقاد به ولایت فقیه باشند. از همه فامیل‌ها و دوستان و آشنایان و از همه همشهری‌هایم مى‌خواهم که اگر از من بدى دیده‌اند مرا حلال کنند و از همه شما و دوستان مى‌خواهم که خدا را فراموش نکرده و در خط امام عزیز بزرگوارمان باشند.

با تلاش و کوشش خود اسلام را یارى نموده و ادامه‌دهنده راه شهدا باشند و در برابر ناملایمات ایستادگى کنند و به یاد حماسه‌آفرینى و از خود گذشتگی‌شان جهان را به حیرت در آورند و از دعا کردن به امام کوتاهى نکنند.

دیگر برایتان بازگو کنم که جنازه من را در کهنه‌رود و در وطنم خاک کنند و از تمام فامیل‌ها و همشهری‌هاى عزیز استدعا مى‌کنم که در تشییع جنازه من ذکر خدا را بگویید و عزادارى نکنند براى من جامه سیاه نپوشند.

خواهران با فریادهاى یا زینب(س) و برادارن با فریادهاى یا حسین، حسین(ع) صدا کنند و از برادران عزیزم خواهش مى‌کنم که اسراف بیجا در ختم من نکنند که خداوند اسراف‌کنندگان را دوست نمى‌دارد.

در ضمن از شما خواهرانم استدعا مى‌کنم که اگر مى‌خواهید راه مرا اگر شهید شدم ادامه دهید در عفت و حجاب که از خون من براى اسلام مؤثرتر است، کوتاهى نکنید.

دو عدد دستگاه خمکارى و یک موتور هندا ۱۲۵ و یک تلویزیون و تعدادى اساس خانه هر چه که در خانه برادرم داود و ناصر است و موجودى پول در دفترچه‌ام در بانک میدان شاهپور سابق تهران بانک تجارت دارم، مال بچه‌هاى مشهدى اکبر خراسانى و مال مادرم است که براى مخارج زندگیشان استفاده کنند.

در نماز جمعه‌ها و جماعت‌ها و دعاهاى کمیل و توسل شرکت کنید و سعى کنید که به فقیر و فقرا همیشه کمک کنید.

از برادرانم مى‌خواهم که اگر ان شاءالله من شهید شدم راه من را ادامه دهند و دوست نمى‌دارم که کسانى که زبانى زیبا و قلبى بیمار دارند یعنى کسانى که در ظاهر با اسلام خوب و در باطن به اسلام ضربه مى‌زنند، در تشییع جنازه من شرکت کنند.

از مادر و برادرانم خواهش مى‌کنم که در شهید شدن من کوچکترین مزاحمتى براى دولت جمهورى اسلامى ایجاد نکنند و از هم‌میهنان عزیزم خواهشمندم که راه سرخ من و دیگر شهدا یعنى راه سرخ امام حسین (ع) را ادامه بدهند که هر کس این راه را ادامه بدهد پاینده و پیروز است.

در ضمن اگر تمام دریاها مرکب و تمام درختان قلم شوند و تمام برگ‌ها کاغذ، نمى‌توان نوشت که چه شوقى براى شهادت دارم!

دیگر از هموطنان عزیزم که در تشییع جنازه من شرکت کرده‌اند از آنها تشکر مى‌کنم و شفاعت شما عزیزان را از خداوند تعالى مى‌خواهم از اینکه سر شماها عزیزان ادامه دهنده راه حسین (ع) را به درد آورده‌ام مرا مى‌بخشید.

به امید پیروزى حق علیه باطل و به امید فرج امام زمان (عج) و به امید زیارت امام حسین و قدس عزیز خداوند همه شماها را یارى کند. خداحافظ مادر جان و تمام برادران و خواهران زینب‌وار.

خدایا خدایا تا انقلاب مهدى خمینى را نگهدار از عمر ما بکاه و بر عمر او بیفزاى.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته. به امید دیدار در فرداى محشر در بهشت پیش شهید آیت‌الله مظلوم بهشتى و دیگر شهداى اسلام.

انتهای پیام / ۷۸۰۳۲




این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دیدگاهتان را بنویسید