شهرداری شرایط استقرار دفاتر شرکت‌های مسافربری را در فرخشهر فراهم کند


به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد عبدالعلی ارژنگ ظهر امروز در جلسه بررسی مشکلات حمل‌و‌نقل مسافر در شهرهای هفشجان و فرخشهر با اشاره به نقش رانندگان در خدمات‌دهی به مسافران در رفاه عمومی، گفت: ارزش خدمات حمل‌ونقل بر کسی پوشیده نیست زیرا اگر قرار بود این خدمات ارائه نشود مشکلات زیادی برای مردم در این زمینه ایجاد می‌شد. 

شهرداری دفاتر شرکت‌های مسافربری را در فرخشهر ایجاد کند

فرماندار شهرکرد در این جلسه خواستار استقرار دفاتر مورد نیاز شرکت‌های تعاونی مسافربری شد و افزود: جهت سهولت امر تردد در فرخشهر باید شهرداری نسبت به تامین دفاتر با قیمت مناسب و با برگزاری مزایده بین شرکت‌های ذیصلاح اقدام کند تا دفاتر شرکت‌های مسافربری در فرخشهر مستقر شوند.

وی ادامه داد: ایستگاه پیاده‌سازی مسافر در شهر فرخشهر باید در نقطه‌ای باشد که مردم به سهولت به وسایل حمل‌و‌نقل شهری دسترسی داشته باشند.

ارژنگ اضافه کرد: در این راستا مقرر شد جهت رفاه حال مسافران فرخشهر ایستگاه پیاده کردن مسافران در میدان معلم شهر فرخشهر که دسترسی بهتری به وسایل حمل و نقل شهری دارد باشد.

وی در ادامه این جلسه در خصوص نحوه خدمات‌دهی به مردم شهر هفشجان نیز گفت: با توجه به اطلاعات دریافتی در این شهر هم اکنون ۲۱ دستگاه مینی‌بوس و ۳ دستگاه ماشین سواری مشغول ارائه خدمت هستند که می‌طلبد به منظور ارتقای ایمنی و بهبود کیفیت، ارائه خدمات نوسازی ناوگان در دستور کاراداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای قرار گیرد.

فرماندار شهرکرد ادامه داد: این دستگاه می‌تواند با ارائه تسهیلات با کارمزد پایین نسبت به نوسازی ناوگان هفشحان اقدام کند .

وی در خصوص کم بودن تعداد ماشین‌های سواری در خط هفشجان به شهرکرد، بیان کرد: البته اولویت نوسازی ناوگان با رانندگان مینی‌بوسی است که دارای ماشین فرسوده و متقاضی دریافت ماشین سواری در این خط هستند.

در پایان این جلسه مقرر شد کمیته‌ای متشکل از ادارات ذیربط با محوریت فرمانداری تشکیل و به صورت میدانی مشکلات خط هفشجان به شهرکرد از نظر نحوه خدمات دهی به مسافران، تعداد مسافر، شرایط ماشین‌های مسافربری و … ارزیابی و نتیجه به فرمانداری ارسال شود.

پایان پیام/ ۶۸۰۳۶
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید