رژیم لاغری سریع

سه مرحله رشد شخصی مادر

آخرین باری که خودمراقبتی کردید کی بود؟ این می تواند چیزی به سادگی گوش دادن به موسیقی شما یا به پیچیدگی بیرون رفتن برای یک شب بیرون رفتن با دخترها باشد. خودمراقبتی بخش مهمی از مادری است که اغلب نادیده گرفته می شود و رشد شخصی اغلب اولین کاری است که باید انجام شود. به عنوان انسان، همه ما می‌خواهیم رشد کنیم، اما به‌عنوان مادر، هر نوع پیشرفت شخصی را چیزی می‌دانیم که باید «تا بزرگ‌تر شدن بچه‌ها» یا «بعد از بیرون رفتن بچه‌ها از خانه» به تعویق افتاد.

همه ما به پیشرفت شخصی نیاز داریم تا احساس کنیم به جایی می‌رویم، حتی اگر با خانواده‌هایمان اینجا بمانیم. رشد شخصی نیز مهم است، زیرا به فرزندان شما می آموزد که در تمام طول زندگی خود به آغاز راه برسند و نه زمانی که جوان هستند. یادگیری در مورد سه مرحله رشد شخصی اولین گام برای تبدیل آن به بخش بزرگی از روال مراقبت از خود است.

مرحله اول اگر به عنوان رکود شناخته می شود، یعنی شما اصلا تغییر نمی کنید یا رشد نمی کنید. مادران راکد مانند همسترهای روی چرخ هستند که مدام در حال حرکت هستند اما راه به جایی نمی برند. مادرانی که در مرحله رکود رشد شخصی هستند معمولاً ورزش نمی کنند، بدون اینکه بدانند چرا احساس غمگینی می کنند و حتی چندین بار در هفته یک لباس می پوشند. خروج از مرحله رکود با شناسایی حوزه‌هایی از زندگی که می‌خواهید در آن‌ها رشد کنید و سپس گام برداشتن در آن زمینه‌ها، اعم از مالی، کار، سلامت، سرگرمی‌ها، روابط، شخصیت، میراث یا معنوی آغاز می‌شود.

مرحله دوم رشد فردی حرکت است و مادران در این مرحله شروع به حرکت به سمت اهداف خود می کنند. آنها اهمیت رشد شخصی را درک می کنند، اما به طور مداوم به اهداف خود نرسیده اند. خروج از مرحله حرکت مستلزم شناخت کامل اهداف و ثبات در دستیابی به آن اهداف است.

مرحله نهایی توسعه فردی شتاب است. مادران در این مرحله از رشد دائماً به آرزوهای خود می رسند و سریعتر به سمت چیزهایی که از زندگی می خواهند حرکت می کنند. فقط به یاد داشته باشید که دنبال کردن رویاهایتان هرگز خودخواهانه نیست، حتی اگر مادر باشید. بچه‌های شما هر کاری انجام می‌دهید را تماشا می‌کنند و وقتی ببینند مادر به اهدافش می‌رسد، احساس می‌کنند که می‌توانند هر کاری انجام دهند.

از رویاپردازی نترسید، اما مطمئن شوید که تا آنجا که می توانید به سمت آن رویاها حرکت کنید!

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر

دیدگاهتان را بنویسید