راه اندازی چهار گروه کاری تخصصی در معاونت رئیس جمهور در امور زنان


چهارشنبه 21 اکتبر 1400 – 23:42

تهران (پانا) – کارگروه های تخصصی در زمینه حقوق بین الملل ، حقوق قضایی ، ورزش و سلامت زنان در معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری رسما آغاز به کار کردند.

به گفته معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده ، جلسه کارگروه قضایی-حقوقی با حضور تعداد زیادی از حقوقدانان و کارشناسان دینی برگزار شد.
در این جلسه تصمیم گرفته شد تا حساب ها و برنامه های موجود در این زمینه مورد بازبینی و بررسی قرار گیرد و اقدامات قانونی لازم در مورد موارد اولویت دار زنان و خانواده ها انجام شود.
همچنین در کارگروه ورزش زنان ، که اساتید و مربیان ورزش حضور داشتند ؛ انسیه حزالی ، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده ، موضوعات مربوط به حمایت از ورزشهای همگانی و مسابقات قهرمانی بانوان را در دستور کار قرار داد و ارائه دیدگاه ها و تجربیات زنان ورزشکار در حل مشکلات ورزشی خود را ضروری دانست.
یک جلسه بین المللی با حضور کارشناسان امور بین الملل و همچنین استادان حقوق بین الملل برگزار شد و مقرر شد تصمیمات لازم در دو جنبه گرفته شود:.
سپس جلسه کارگروه زنان و سلامت با حضور تعداد زیادی از پزشکان متخصص برگزار شد و شکاف هایی در زمینه بهداشت ، ناباروری ، جمعیت ، مرخصی زایمان و … ایجاد شد.
انسیه Hazali همکاری با وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی را مهم می داند و بر تأمین نیازها و بودجه های لازم در این زمینه تاکید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید