دولت با ارتقاءجایگاه مشاور امور زنان در دولت موافقت کرد


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، انسیه خزعلی معاون امور زنان رئیس‌جمهور صبح امروز چهارشنبه (۱۲ مرداد) در حاشیه نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران، در مورد برنامه‌های معاونت زنان ریاست جمهوری درباره عفاف و حجاب، اظهار داشت: ما برنامه و نشست‌هایی را درباره حجاب و عفاف داشته‌ایم که در آخرین آن نشستی با سردار اشتری داشتیم و در مسائل حوزه زنان برخی گروه‌ها آمدند مطالب خود را مطرح کردند.

وی افزود: برنامه‌هایی را هم در شورای عالی انقلاب فرهنگی و شوراهای معین داریم و برای ریزه‌کاری‌ها جلسات متعددی را برگزار کردیم و وارد مسئله شدیم، نظرات‌مان را ارائه کردیم و بسیاری از نظرات هم تصویب شده و در دستور کار قرار گرفته است بنابراین در این زمینه فعال هستیم.

معاون امور زنان رئیس‌جمهور گفت: ۲۶ دستگاه در این مسئله دست‌اندرکار هستند و ما نقش ستادی داریم. نقش اجرایی نداریم به همین دلیل هم سعی کرده‌ایم هم نقش نظارتی و هم نقش قانونگذاری خود را ایفا کنیم.

خزعلی در مورد ارتقای ساختار مشاوران امور زنان در دولت نیز تاکید کرد و بیان داشت: این موضوع چند ماه پیش در ستاد خانواده تصویب شد سپس به بخش‌های مختلف حقوقی برنامه و بودجه و اداری استخدامی ارجاع داده شد.

وی افزود: الحمدالله در جلسه گذشته، در دولت رای آورد و با این مسئله وضعیت مشاوران زن از نظر ارتقایی متفاوت می‌شود.

معاون امور زنان رئیس‌جمهور با بیان اینکه در سال ۹۲ پست مدیر مشاوره زنان گرفته شد، گفت: زنان در شوراهای تصمیم‌گیری باید شرکت داده شوند و همینطور در هر دستگاه در آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌هایی که مصوب می‌شود مشاوره زنان هم باید نسبت به آن مسئله نظر دهد.

انتهای پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دیدگاهتان را بنویسید