تهیه یک برنامه کوتاه مدت برای مناطق آزاد در دستور کار


پنجشنبه 22 اکتبر 1400 – 13:21

تهران (پانا) – مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی منطقه آزاد صنعتی و ویژه اقتصادی منطقه آزاد گفت: برنامه راهبردی در سطح ملی برای همه مناطق در حال تهیه مناطق آزاد تجاری در کوتاه مدت است.

به گزارش فرینا ، سعید محمد روز پنجشنبه در حاشیه دیدار با استاندار خوزستان در مهمانسرای شهید رجایی در خوزستان به خبرنگاران گفت: این کار را انجام دهید.

وی با اشاره به اینکه همکاری مشترکی با مناطق آزاد اروند و خوزستان برای حل مشکلات مردم ایجاد می کنیم ، افزود: مردم هورمشهر ، آبادان و روستاهای داخل منطقه آزاد اروند با مشکلات زیادی روبرو هستند و در تلاش هستیم تا ظرفیت های خود را در منطقه بهره آزاد وی گفت: “بدنه حقوقی تعریف شده در زمینه های این وضعیت را دریافت کنید.

مشاور رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه به دلیل تداخل ، از بسیاری امکانات در منطقه آزاد اروند استفاده نمی شود ، گفت: تلاش می شود این تداخل از بین برود و از امکانات موجود برای بهبود معیشت مردم منطقه استفاده شود.

سعید محمد گفت: با پیش بینی صورت گرفته ، شاهد جذب سرمایه گذاری های خوب در منطقه آزاد اروند خواهیم بود ، رونق تولید و شغل در این منطقه ایجاد می شود ، به طوری که با برنامه ریزی های انجام شده وضعیت مردم بهتر می شود. در مدت زمان کوتاهی. “

وی گفت: دستگاه ها ، وزارتخانه ها و گمرکات مربوطه نیز باید همکاری لازم را داشته باشند و تعهد جدی در دولت و مجلس کمک به حل مشکلات مردم است.

دبیر شورای عالی تجارت آزاد ، صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی با تأکید بر اینکه مناطق آزاد بر چند اصل استوار است ، گفت: این مناطق با بیش از 30 سال فعالیت برای رونق اقتصادی و تجاری در زمین باید سرمایه گذاری ، صادر شود. ، تولید و واردات فناوری های جدید فعال بود ، اما شاخص های مورد نیاز ضعیف ارزیابی شد و متأسفانه اتفاق خاصی در سرمایه گذاری ، تولید و صادرات در مناطق آزاد رخ نداد که مایه تاسف است.

باید بگویم ؛ سعید محمد در سفر دو روزه خود به منطقه آزاد اروند قصد دارد با حضور در گلزار شهدا ، از پروژه های عمرانی ، صنعتی ، نفتی و انرژی بازدید کرده و با فعالان اقتصادی ، نخبگان و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران دیدار کند.

دیدگاهتان را بنویسید