تنها ۴ پله برقی مترو خارج از سرویس دهی است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، در خطوط هفت گانه مترو تهران خرابی تجهیزات پر مصرف مانند پله‌برقی ها و آسانسورها با توجه به حجم مسافری که روزانه از این تجهیزات استفاده می‌کنند، امری غیر قابل اجتناب است اما غالباً این وسایل به سرعت تعمیر و به مدار خدمت رسانی باز می‌گردند.

گزارش فعالیت پله برقی‌ها و آسانسورها روزانه توسط کارکنان این شرکت ثبت می‌شود و به‌منظور رفاه بیشتر حال شهروندان سعی می‌شود خرابی‌ها در کمترین زمان ممکن بر طرف شود که طبق آمار موجود کمتر از یک درصد پله برقی‌ها در روز به دلیل خرابی خاموش هستند.

در مجموع می‌توان گفت که در حال حاضر فقط ۴ پله‌برقی به منظور بحث‌های فنی و ایمنی نیاز به تعمیرات اساسی دارند و مدتی است خارج از مدار بهره‌برداری قرار دارند که به محض انجام اورهال، فعال خواهند شد.

همچنین روزانه تعدادی از پله‌برقی‌ها نیز به دلایلی مثل خاموش‌کردن پله توسط خود مسافران یا گیرکردن وسایل، به‌صورت لحظه‌ای متوقف می‌شوند که این موارد توسط پرسنل این شرکت سریع بر طرف شده و در صورت ایجاد خرابی و نیاز به قطعه ظرف کمترین زمان ممکن تعمیرات انجام می‌شود.

در خصوص آسانسورها نیز باید گفت که در حال حاضر ۱۷۶ آسانسور به شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه تحویل داده شده است که غالب آنها (یک آسانسور در حال تعمیر است) در حال خدمت رسانی به مسافران در خطوط یک، دو و پنج هستند.

سایر آسانسورها به دلیل قوانینی که مطابق با شرایط مترو نیستند هنوز موفق به کسب استاندارد نشدند و قانونا امکان بهره برداری از آنها وجود ندارد که امیدواریم این مشکل با هماهنگی سازمان ملی استاندارد و شرکت راه آهن شهری تهران و حومه هرچه زودتر برطرف شود.

دیدگاهتان را بنویسید