تمدید مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی در ایلام تا ۱۵ تیر


محسنی‌مقدم سرپرست اداره کل امور مالیاتی استان ایلام ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام گفت: سازمان امور مالیاتی در نظر دارد تا به منظور اعطای فرصت بیشتر به مودیان جهت ارائه اظهار نامه مالیاتی مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی را که تا ۳۱ خرداد ماه است با رایزنی‌ها به ۱۵ تیر ماه تمدید کند.

وی افزود: ۷۵ درصد مودیان استان که تا کنون اظهار نامه مالیاتی خود را ارائه کرده‌اند خواستار استفاده از شرایط تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم بوده‌اند.

سرپرست اداره کل سازمان امور مالیاتی تصریح کرد: تا امروز ۹ هزار و ۸۵۳ نفر از تبصره ماده ۱۰۰ قانون‌های مالیات استفاده کرده‌اند که از این تعداد مالیات بیش از ۷ هزار نفر آن‌ها صفر بوده است. 

محسنی‌مقدم در خصوص شرایط بهره مندی از مالیات مقطوع گفت: با هدف تکریم و تعامل مودیان و با اخذ مجوز از مراجع قانونی ذی صلاح دامنه شمول تبصره ماده ۱۰۰ افزایش یافته و مودیان با فروش کمتر از ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان می‌توانند مالیات سال گذشته را به صورت مقطوع پرداخت کنند. 

وی تاکید کرد: مودیان می‌توانند در صورت عدم پذیرش مالیات مقطوع پیشنهادی سازمان، به جای تسلیم فرم موضوع تبصره ماده ۱۰۰ نسبت به ارائه اظهار نامه مالیاتی در موعد مقرر اقدام کنند.

این مقام مسئول در پایان گفت: چنان چه صاحبان مشاغل به جای استفاده از تبصره ماده ۱۰۰ اظهار نامه مالیاتی خود را در موعد مقرر تسلیم کنند باید اسناد و مدارک لازم را در اختیار داشته و در زمان حسابرسی اسناد و مدارک مربوط را به ماموران مالیاتی ارائه کنند.

انتهای پیام/ 
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دیدگاهتان را بنویسید