تمامی اعتبارات احیای قنوات استان سمنان جذب می‌شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا قاسمی ظهر شنبه در جلسه ستاد احیا و بازسازی قنوات به میزبانی اتاق جلسات سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان ضمن بیان اینکه از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور به استان سمنان ۱۴۰ میلیارد و ۸۷۵ میلیون ریال به صورت نقدی برای احیای قنوات اختصاص یافته است، ابراز داشت: از این میزان تا کنون ۳۸ میلیارد و ۴۸۲ میلیون ریال جذب شده است.

وی با بیان اینکه طرح احیای قنوات به منظور رفع مشکل تأمین آب در دستور کار است، افزود: با توجه به اهمیت موضوع قنوات تلاش خواهد شد تا با به کار گیری ناظر موضوع از لحاظ کیفی نیز تحت نظر قرار گیرد تا موجب هدر رفت سرمایه نشود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه طبق پیگیری‌های به عمل آمده امیدواریم تمامی این اعتبارات تا پایان سال جاری جذب شود، ابراز داشت: با توجه به اینکه تحقق عملیات مرمت و بازسازی قنوات استان نیازمند امکانات بیشتر بود این مهم با جذب اعتبارات و مدیریت آب و خاک سازمان توانست به سرانجام برسد.

قاسمی با بیان اینکه ۳۲۹.۵ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح‌های مرمت و بهسازی قنوات این استان طی سال گذشته اختصاص یافته است، تصریح کرد: برای اجرای طرح‌های لایروبی، بهسازی و مرمت قنوات از محل اعتبارات ملی و استانی استان سمنان هزینه شده است.

وی ضمن بیان اینکه ۷۹ میلیارد ریال نیز اعتبار به صورت اسناد خزانه از محل اعتبارات تأمین آب کشاورزی اضطراری مقابله با اثرات خشکسالی برای اجرای طرح‌های مرمت و بهسازی قنوات استان سمنان تخصیص یافته است، افزود: تاکنون ۷۵ میلیارد و ۱۴۷ میلیون ریال آن معادل ۹۵ درصد از این اعتبارات جذب شده است.

دیدگاهتان را بنویسید