تأسیس موزه دوستی فرهنگ مردم “پارسا گازی”


پنجشنبه 22 اکتبر 1400 – 14:54

تهران (پانا) – به مناسبت اولین هفته ملی کودکان در قرن جدید ، با شعار “کودکی مبارک ، زندگی رنگارنگ” ، چهارشنبه 21 مهر ، کارگاه آموزشی توسط موزه دوستی فرهنگ فرهنگی برگزار شد. در مجموعه فرهنگی-تاریخی سعدآباد

یکی از ویژگی های منحصر به فرد موزه دوستی فرهنگ فرهنگی مردم این است که بنیانگذار آن هنرمند بین المللی آشنا ، پارسا گازی است. بر اساس ویژگی ها و توانایی های منحصر به فردش ، در 9 سالگی به او اجازه ایجاد موزه داده شد. ایران در تابستان 1399 با حضور جمعی از مسئولان و مدیران مربوطه در وزارت میراث فرهنگی رسما افتتاح شد که در جهان بی سابقه است.

این نخبه هنری و همچنین موفقیت های قبلی خود در این مسیر ، با تلاش و جدیت منجر شد و با اجراهای خلاقانه خود موزه دوستی فرهنگ فرهنگی ملت ها را درخشان و برجسته کرد. روز یکشنبه ، موزه همچنین کارگاه موفقی را در موزه سینما ارائه کرد که مورد استقبال تماشاگران ، به ویژه کودکان و نوجوانان قرار گرفت و ایده جالبی برای ساخت دوربین های چوبی داشت. در همین رابطه مهران عباسی انارکی مدیر موزه سینما گفت: کارگاهی که توسط موزه دوستی فرهنگ فرهنگی برگزار شد با استقبال تماشاگران مواجه شد و حتی برای بزرگسالان نیز شگفت انگیز و به یاد ماندنی بود.

پارسا گازی ، بنیانگذار موزه دوستی فرهنگ فرهنگی مردم ، گفت:. “من مهارت ها و فرهنگ بین المللی را ترکیب می کنم و برای این منظور موزه دوستی مردم فرهنگی را تأسیس کردم. رسالت این موزه ، همانطور که از نامش پیداست ، ایجاد و تقویت روابط دوستانه بین اقوام و مردم است. فرهنگ در حال تکثیر است.

این دانش آموز که در زمینه فرهنگ فعالیت می کند ، گفت: تمام تلاش من و تیم تخصصی موزه دوستی فرهنگی ملل فقط برای آشنایی کودکان با ریشه های تاریخی و هویت فرهنگی آنها و درک اهمیت نیست. حفظ و حراست ، بلکه راهی است که می توانیم آن را در سبد آموزشی و فرهنگی نسل آینده قرار دهیم. زیرا پارسا معتقد است که دنیایی بهتر از کودکان شروع می شود.

موزه فرهنگ دوستی مردم نیز از همکاری کیان 8 ساله برخوردار است که در این سالها به دلیل فعالیت های ویژه فرهنگی و هنری مورد ستایش وزیران و مقامات قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید